Binārais pulkstenis

Visu ņergu sapnis – Binārais pulkstenis. Neviens ņerga nav īsts ņerga, ja tādu nehavo.

Binary

Klasiskās formās ieturēts diožu pulkstenītis, kas būs lielisks palīglīdzeklis, lai regulāri atkārtotu vieninieku un nullīšu virtenes. Pats jaukākais, ka uzklausot darbaļaužu ņergu vēlmes, tas ir izveidots kā multifunkcionāls makslas darbs – nekas te netiek apslēpts – visi līki uzlodētie celiņi te ir saskatāmi un tagad ņergām pietiks izvilkt palielināmo stiklu un samerīt, kuram ir skaistāk ielodēta diode.

Laika nolasīšana ir vienkārša – augšējās diodes rāda stundas, apakšējās – minūtes.

Binary

Binārais pulkstenis” ir 15 komentāri

 1. Livingston

  Tas nav binārs pulkstenis. Binārs būtu, ja laiku rādītu kā 1100:110 …
  A tagad tāds digitāls puskoka ņergu pulkstenis vien ir. Par 30 kapeikām varētu nopirkt un pakaitināt kā mērkāķus ar banāniem :)

  Atbildēt
 2. UBJU

  Ne normund tas nekadi nesakak binarais pulksten
  ninarais kods satav no divim cipariem 0 un 1 bet nakadi ne no 2 8 16 utt.

  Atbildēt
 3. Livingston

  Pats apskatījies, kā šīs pulkstenis darbojas? Zini, ko nozīmē binārā skaitīšanas sistēma? Bināra nozīmē, ka tajā nav vairāk par divām dažādām vērtībām, bet šeit es uz ciparnīcas redzu, ka diodīte nozīmē gan 1, 2, 4 un 8, par minūšu rādītājiem nemaz nerunājot. Tad jau šis pulkstenis ir daudz tuvāk klasiskajiem pulksteņiem, uz kuru ciparnīcas ir dažādas laika vērtības un rādītāji norāda uz konkrētām vērtībām.

  Tagad neizdevās atrast, bet eksistē tāds binārais pulkstenis, kur laiku parāda binārajā skaitīšanas sistēmā, nevis parastajā decimālajā ar bināriem rādītājiem.

  Atbildēt
 4. Normunds

  Livingston – apskatījos un pat sapratu :) kā pēc tavām domām varētu attēlot pulksteņa laiku binārā sistēmā, lai tā būtu pure binary? Un ko attēlit – stundas, minūtes vai sekundes? Kādu atskaites punktu pieņemt par sākumu – 0 gadu, šo gadu, oo:oo? Šeit minūtes un stundas ir iztektas ar 1 un 0, kas atbilst binārajai skaitīšanas sistēmai.

  Atbildēt
 5. Livingston

  Normunds, es jau Tev parādīju piemēru pirmajā komentā. Parasti mums interesē stundas un minūtes. Tagad ir 14:10 un tas ir laika attēlojums ar decimālās sistēmas palīdzību. Binārajā sistēmā 14 attēlotu kā “1110″, bet decimālo 10 kā “1010″. Attiecīgi 14:10 ir tas pats, kas binārajā sistēmā 1110:1010. Decimālajā sistēmā mēs taču neskaitām laiku no lielā sprādziena, ne tā?

  Atbildēt
 6. Normunds

  Livingstone – bet tas pulkstenis tieši tā arī rāda. Apakšējā zīmējumā ir atšifrēta katras diodes binārā vērtība. Par provi bildē ir parādīts laiks 1000:001000, kas ir 08:08 decimālajā.

  Atbildēt
 7. Livingston

  oo, Tev tiešām ir taisnība, tas ir īsts binārs pulkstenis. Es skatījos uz to pamācību, kur rādīts 1+2 = 3 un 32+8 = 40 un domāju – wtf, tā ir krāpšana.

  Atbildēt
 8. gunman

  es gribu taadu iegaadaaties…vieniigais, ka vienmeer liidz buutu jaabuut kalkulatoram, lai vareetu apreekinaat pareizu laiku :)

  Atbildēt
 9. Pingback: Kronos » Blog Archive » Gadget - TIX LED

 10. Pingback: Kronos » Blog Archive » Gadget - morzes pulkstenis

 11. CodMaster

  Tomēr nepiekrītu ka tas ir binārais pūlkstenis jo tev nav jāzin binārā skaitīšanas sitēmai lai uzzinātu cik ir pūlkstenis tikai vienkārša matemātikai saskaitīšana!

  Atbildēt

Vēlies komentēt?