Vostok Europe

Daudzi noteikti atceras, ka pirms daudziem gadiem mums bija pieejami tikai Poljot, Vostok, Strela, Čaika un vēl dažu Krievijas rūpnīcu ražojumi, kas nemaz nebija tik slikti, bet dizains, kā jau sovjetu laikā bija pierasts, bija diezgan draņķīgs. Pārmaiņu laikā pulksteņi no Krievijas atdeva savas pozīcijas lētajiem ražojumiem no Ķīnas, Honkongas un Taivānas, kas pārpludināja tirgus un mazās piparbodītes. Krievijas pulksteņi savu slavu, ne tikai Krievijā, bet arī Eiropā, sāk atgūt ar vecajiem brendiem – Poljot un Vostok. Pēdējais ir īpaši patīkams, jo kardināli atšķiras no tiem bling-bling wanabee rolex erzacdarinājumiem, ko var iegādāties uz katra ielas stūra.

 

Rocket

Vostok Europe – nosaukums, kas liek domāt, ka tas ir tas pats Bostok, ko nēsāja tēvs un vectēvs, bet nekā nebija. Vostok Europe ir jauns ražotājs, kas izmanto Vostok mehānismus, sava dizaina pulksteņu korpusus un fimas adrese ir Lietuvā. Jā, jūs nepārklausijāties, mūsu brāļi ir ķērušies pie pulksteņu ražošanas un jāatzīst, ka visai sekmīgi.

Vostok Europe ir 11 modeļu līnijas, kas ir pieskaņotas jaunākiem un vecākiem padomju ēras militārajiem spēkratiem – kosmiskajai nesējraķetei Rocket N1, lielākajai kravas lidmašīnai AN 225 Mryia, K3 Submarine, Ekspedicija, kas veltīts 2005 gada rallijam Murmanska-Vladivostoka un ledlauzim Arktika – pirmajam kuģim, kas sasniedzis Ziemeļpolu. Gandrīz visiem pulksteņiem kopīgs ir otrās laika zonas indikators.

Vostok Europe Arktika. Taisnstūrveidīgs pulkstenis tērauda korpusā ar otrās laika zonas un dienas/nakts indikatoriem.

 

Arktika

 

Arktika

 

Vostok Europe AN225 Mryia.

Ciparnīcas dizains līdzīgs Arktika modelim, bet korpuss ir apaļš.

 

AN225

 

AN225

 

Vostok Europe Rocket N1. Apaļā korpusā, ar papildus 24 stundu rādītāju.

 

Rocket

 

Rocket

 

Vostok Europe K3 Submarine. Nirēju pulkstenis bez otras laika zonas rādītāja, bet ar dienas/nakts indikatoru.

 

Rocket

 

Rocket

 

Cenas – no 70 līdz 120Ls. Iegādāties var arī Rīgā.

Mans vērtējums – es tiešām biju patīkami pārsteigts, jo necerēju ieraudzīt tik kvalitatīvu mehānisko pulksteni, kur nu vēl lietuviešu ražojuma 🙂

Plusi: jauks un laikmetīgs dizains, var manīt, ka tam ir veltīts daudz laika. Cena – parādiet man mehānisko pulksteni, kas maksā zem 100Ls. Kvalitatīvas ādas siksniņas. Caurspīdīgs aizmugurējais vāks, kas atsedz jauki dekorētu rotoru. Kā angļi saka – worth every penny un looks more expensive than it is.

Mīnusi: nav daudz un tie vairāk ir balstīti uz to, ka tik elegantam pulkstenim gribas, lai viss būtu kvalitatīvs. Dzelzs ķēdīte varēja būt labāka – tās posmi ir gluži kā labajiem pulksteņiem štancēti no viena dzelzs gabala, bet sajūta ir, ka tā ir pārāk viegla un, ņemot vērā pulksteņa smagumu, varētu rasties problēmas ar tā noturēšanu apakšdelma centrā. 24h indikators – laba lieta, bet daļai pulksteņu pilnīgi nenoderīgs, te varētu vēlēties tādu, ko var uzstādīt neatkarīgi, lai tas rādītu laiku otrā laika zonā. Minerālstikls – it kā gribētos, lai ir safīra stikls, bet tas varētu palielināt cenu pāris reizes. Bet tas viss ir sīkums, ja ir iespēja iegādāties kvalitatīvu mehānisko pulksteni par cenu, kas nepārsniedz 100Ls.

3 Replies to “Vostok Europe”

  1. mic – iespējams. Tā kā es esmu turējis rokā abus – Vostok un Vostok Europe, tad teikšu tā – Eiropas variants ir daudz labāk nostrādāts nekā tā austrumu brālis. Austrumu varianta dizains, šķiet, ir aizķēries kaut kur tālajos astoņdesmitajos – īsti padomiski industriālā dizaina un funkcionalitātes sakausējums.

Leave a comment