Kā nopirkt pulksteni un nebankrotēt

Daudzus hobijus var salīdzināt ar vīrusiem, kas izsūc visu, ieskaitot personiskā maka saturu. Pulksteņu kolekcionēšana varētu būt viens no dārgākajiem hobijiem, tapēc pirms sākt, padomājiet – vai vajag. Es esmu jūs brīdinājis.

Daži padomi potenciāliem pulksteņu pircējiem.

1. Nopērciet to pulksteni, kas jums patīk vislabāk un nekad, nekad vairs neapmeklējiet nevienu pulksteņiem veltītu portālu. Tas paglābs jūsu maku no nenovēršama bankrota. Pie viena es iesaku uzmanīties no pulksteņu aprakstiem skaistajos un krāsainajos žurnālos – krāsainas un skaistas bildes var būt ļoti pavedinošas un kārdinošas.

2. Nopērciet to sasodīto Omega [Longines, Swatch, Casio… šeit paturpiniet sarakstu paši ar saviem sapņu laikrāžiem] uzreiz, līdzko to atļauj jūsu līdzekļi. Līdzko jums uz rokas gozēsies jūsu Sapņu Pulkstenis, jums radīsies imunitāte pret impulsa pirkumiem.

3. Nekad nepērciet citu pulksteni kā vien to, kas jums tiešām patīk. Nekad! Jo galu galā jums būs 2 [vai 3, 4,5] pulksteņi – tas kas patīk un tie ko jūs nopirkāt pirms sava Sapņu Pulksteņa iegādes.

4. Nepērciet pulksteni tikai tapēc, ka tam ir laba cena, jo tas pēc neilga brīža var atrasties atvilknē un krāt putekļus. Tāpat – nepērciet pavisam lētu pulksteni, tikai tapēc, ka to var nopirkt “pa lēto”. Lēts pulkstenis lietošanai strādājot fizisku darbu ir ļoti OK, bet cik jums tādus vajag?

5. Tāpat – cik jums vajag pulksteņus, kam ir identiskas funkcijas? Viens ko vilkt pie uzvalka, viens piknikam un vēl viens ko vilksiet, kad iesiet makšķerēt. Ceturtais un piektais pulkstenis rūsēs atvilknē.

6. Ja jums patīk noteikta stila [piem. militārie] pulksteņi, tad nav nepieciešams iegādāties visus šāda stila pulksteņus pēc kārtas. Pietiks, ja jums tādi būs viens vai divi, bet labi. Jebkurā gadījumā vairāk par vienu pulksteni nēsāt jums reti kad sanāks.

7. Ikreiz, kad jūs pieķerat sevi pie domas “man ir jauns T-krekls, pie kura ļoti labi piestāvētu šis Cartier Santos”, atdodiet savu maku un kredītkarti kādam, kam uzticaties un bēdziet.

8. Ja jūs tiešām nevarat sevi noturēt, tad nopērciet kādu veclaicīgu pulksteni, jo tie nemaksā dārgi. Par to naudu, ko jūs iztērēsiet dažiem impulsa pirkumiem, ir iespējams savākt veselu veclaicīgu pulksteņu kolekciju.

9. Vēl viens veids kā apmierināt savu kāri pēc jauna pulksteņa – noperciet savam mīļakajam pulkstenim jaunu siksniņu.

10. Ja jums ir izvēles iespēja pērciet pulksteni ar dzelzs aproci. Siksniņu jūs varēsiet nopirkt vēlāk un tā nemaksās ne piekto daļu no oriģinālās dzelzs aproces cenas.

11. Izvairieties no pārmērīgas intereses par kabatas pulksteņiem, jo tiem mūsdienās ir ļoti šaurs pielietojums – jūs to uzvilksiet tikai ejot uz operu. Nopērciet sev vienu un paklapējiet sev pa plecu – vairāk nevajag.

12. Briljanti nav pulksteņu labākie draugi. It īpaši ja tas ir Breitling Emergency…

emergency

2 Replies to “Kā nopirkt pulksteni un nebankrotēt”

  1. Paldies, jauks raksts.
    Dažus no šiem vērtīgajiem padomiem, diemžēl, man būtu vajadzējis izlasīt kādu laiku atpakaļ. Patiesībā, ja saliktu kopā visus “impulsa pirkumus”, kurus iegādājos kā pagaidu mierinājumu, kamēr briedu pāris “sapņu pulksteņiem”, kopā varētu sanākt viens tāds “SAPŅU” eksemplārs, par kuru var vienīgi tiešām sapņot.
    Padoms par siksniņām ir īpaši vērtīgs. Ar jaunu siksniņu (sevišķi, ja tā ir stipri atšķirīga no iepriekšējās, piemēram, citā krāsā) pulkstenis it kā atdzimst no jauna, tas arī pats drusku maina krāsu kopā ar citu siksniņu. Un, protams, izskatās atkal kā jauns. Un par saprātīgu cenu (ja vien tā nav kāda īpaša izmirstoša dzīvnieka ādas gabaliņš, kam pēc gadiem 50 jāliecina pasaulei, ka reiz šāds radījums ir rāpojis pa mūsu zemīti, un tāpēc maksā dažus simtus latu).

    P.S. Kas attiecas uz siksniņām (ādas), tad īstiem sapņu cienīgiem pulksteņiem tās tiešām ir dārgas, tāpēc, ja gribas pulksteni gan atstāt nākamībai, gan arī panēsāt, var nopirkt uzreiz kādu lētāku (bet tikpat skaistu) siksniņu nēsāšanai, oriģinālu rūpīgi noglabājot sarkankoka kārbiņā, jo pasūtot jaunu oriģinālu novalkātās vietā, var būt liels pārsteigums par tās cenu. Šitā man gadījās pavisam nesen ar savējo, kad uzzināju, ka jauna tieši tāda siksniņa maksā Ls 95… a kur tagad liksies, jāpērk vin bija.

  2. Vēl vienu lietu aizmirsu par dzelzs aprocēm – vajag skatīties arī stiprinājuma veidu un pēc iespējas neizvēlēties neko “oriģinālu”, jo tas automātiski nozīmēs, ka būsiet piesieti ražotāja izdomātajam siksniņu un aproču veidam. Kā piemērs varētu kalpot Swatch, kam var uzlikt tikai viņu siksniņas un pulksteņi ar korpusā integrētām aprocēm. Tas, ka nepastāv sakarīgas alternatīvas ir tikai viena medaļas puse, otra puse ir tā, ka oriģinālās siksniņas un aproces maksā ļoti lielu naudu.

Leave a comment