Tehnoloģijas masām

jeb ķīnieši izglābs pasauli. Viņi jau glābj pasaules ekonomiku ražojot visu – mikroshēmas, datorus, telefonus, televizorus, rīsus, koka irbulīšus, sweet and sour mērci, mazus ķīniešu pavārus ar wokpannām, visur kur vien paskaties ir uzraksts made in china, made in china. Pēdējie jaunumi liecina, ka ķīnieši grib uzlikt uz ausīm visu autoindustriju – cilvēki dažās Eiropas valstīs ir pat sastājušies rindās, lai tikai tiktu pie 2x lētākiem ķīniešu braucamajiem.

Kā strādā ķīniešu bizness? Ļoti vienkārši – tur ir spēcīga un attīstīta industrija, kā arī lēts darbaspēks. Ja kāds grib reāli konkurēt mūsdienu globālajā biznesā, viņam sava prece ir jāražo tur, kur sanāk lētāk un daudzos gadījumos tā ir Ķīna un austrumāzija. Tur tiek ražots gandrīz viss ko lieto vidusmēra cilvēks Eiropā un Latvijā – sadzīves tehnika, drēbes, zābaki un viltoti Rolex pulksteņi.

Kapēc tāds garš ievads? Tapēc, ka ar mazo un čaklo ķīniešu rociņām ir darināts lētākais Tourbillon – pulkstenis, kas visur citur maksā sākot ar 30 tūkstošiem naudiņu un reāli nav nopērkams lētāk par 100 tūkstošiem to pašu naudiņu, tagad būs pieejams par nieka 3000 naudiņām.

pion

Dizains franču, iekšas ķīniešu, galarezultāts – kaut kas jocīgs.

One Reply to “Tehnoloģijas masām”

  1. Nu jā, ķīniešu turbiljons… par $3000.
    Toties, tepat vienā websaitā Breguet turbiljonus (nu labi, nebūsim sīkumaini – “gandrīz” Breguet, nu, praktiski tādus pašus, kas “atbilst” oriģinālam) – tirgo par $179 :))) Vai tas nav skaisti, ko?

Leave a comment