Digitālais smilšu pulkstenis

Kā izrādās vācu studenti lekcijās un laboratorijas darbos nevis guļ, bet tiešām mēģina izgudrot kaut ko jaunu un nebijušu. Sazin kādu iemeslu dēļ divi no viņiem ir mēģinājuši implementēt ordnung must sein [piedodiet, citēju no atmiņas, var būt neprecīzi] konceptu digitālā smilšu pullkstenī.

hour

Lielākā daļa jau būs ielāgojuši, ka cilvēkam, lai izgulētos, ir nepieciešamas vismaz 12 8 stundas. Tapēc šo pulksteni uzstāda pirms gulētiešanas un tas kalpos kā modinātājs tiem, kas vēlas ievērot zinātnieku atziņas par pareizu miega dozēšanu – uzliekam 8 stundas un liekamies uz auss. Katru stundu viena diode pulksteņa augšpusē nodzisīs un iedegsies apakšā, gluži kā īstam smilšu pulkstenim tas pieklājas.

Kad būs pienācis laiks celties, atskanēs signāls. Ja pulksteni apgriež kājām gaisā, tas pēc 5 minūtēm atkal pīkstēs, atgādinot, ka jāceļas uz rīta rosmi. Signālu aptur novietojot pulksteni horizontāli.

Man nav saprotams, kapēc modināšanas pīkstienu apturēšana notiek, kad pulkstenis ir horizontāli, jo, manuprāt, pirmais, ko visu nakti dzēris strādājis students ar to izdarīs – iespers, lai tas nelietis aizverās un netraucē gulēt.

Leave a comment