For sale – ķermeņa daļas, dažādas

Joks 🙂

Lai gan, viens otrs pulksteņu afficionado, iespējams, ir jau saskaitījis ko varētu pārdot, lai iegādātos jauno Patek Phillipe hronogrāfu.

patek

Kapēc tāda ažiotāža? Ļoti vienkārši – tāda līmeņa kompānijas jaunus modeļu tirgū parāda reti. It īpaši pavisam jaunus un nebijušus modeļus.

Tātad, ko mēs iegūsim par savu pārdoto nieri – platīna korpusā noslēptu izsmalcinātu hronogrāfu un gada kalendāru, kas automātiski atpazīs 30 un 31 datumu un būs jāpārregulē tikai pirmajā martā un gaitas rezerves indikatoru, lai tā īpašniekam nebūtu jānomokās ar kelendāra pārregulēšanas podziņām, ja pulkstenis apstājas.

patek

Pārējās lietas – kā jau Patek Phillipe – zelta rotors, zelta stundu atzīmes, īpaša materiāla ciparnīca, safīra stikli un to visu rotā Kvalitātes zīme Ženēvas zīmogs.

patek

Cena? Ar vienu nieri būs par maz…

8 Replies to “For sale – ķermeņa daļas, dažādas”

 1. Lvingston – Ulysse Nardin Marine sērija ir interesanta un varētu būt reizes 20-30 lētāka 🙂

  mf – lai cena kristos 1000x ir nepieciešams ne tikai nokasīt firmas logo, bet arī nomainīt mehānismu, korpusu, stiklu, …… eerr ….. nomainīt pulksteni pret made in china 🙂

 2. Ulysse Nardin Maxi Marine Chronograph ir feins, bet nu no Patek Phillipe kolekcijas varētu vieglāk izvēlēties kādu mierinājumu 🙂

 3. Starp citu, es gribēju pastrīdēties par tēmu hronometrs-hronogrāfs. Tu man reiz aizrādīji, ka tas nepavisam neesot pareizi teikt hronometrs. Es te tā padomāju, ka varbūt tomēr ir pareizi 😛 Liet tāda, ka -metrs mēra, bet -grāfs pieraksta. Nu un nav taču tā, ka pulkstenis kaut ko pierakstītu/zīmētu. Viņš tikai parāda. Tātad tam ir jābūt hrono-metram, nevis grāhfam. Pavisam vienkāršs piemērs – tahometrs un tahogrāfs. Viens rāda apgriezienus otrs pieraksta/zīmē ātrumu.
  Nu tā kaut kā 🙂

 4. Jy – varam pastridēties 🙂

  Re ko saka Tilde:

  chronometer:
  Izcelsme – skatīt hrono.. + sengrieķu metron ‘mērs’.
  – 1. Precīzs pārnēsājamais pulkstenis, kura gājiens tikpat kā nav atkarīgs no atsperes sastiepuma un ārējiem faktoriem; to gk. izmanto kuģniecībā, ekspedīcijās.

  chronograph:
  Izcelsme – skatīt hrono.. + sengrieķu graphein ‘rakstīt’.
  – Ierīce īsu laika intervālu mērīšanai un automātiskai reģistrēšanai.

  Es jau tev rakstiju, ka bieži cilvēki nepareizi lieto vārdu hronometr, kas angliski ir stopwatch – pulkstenis, ko izmanto sacensībās lai fiksētu skrējēju laikus.

 5. Nu re, tu pats saki – “chronograph….. rakstīt…. mērīšanai un automātiskai reģistrēšanai”. Rakstīšana, reģistrēšana? Pulkstenis neko taču nereģistrē un neraksta. Tas ir tas vienīgais arguments, pie kura es piesienos 🙂

  PS es jau nekašķojos kašķa pēc, vai lai pierādītu tavu netaisnību:)

Leave a comment