Papētot kronos statistiku es nonācu pie samērā bēdīga secinājuma – nevienu šeit neinteresē pulksteņi, komentāru spams ir sasniedzis kosmiskus apmērus un Pats galvenais – populārākā lapa ko šī gada laikā ir izlasījuši vismaz 3600 apmeklētāji nav par Sky Moon Tourbillon, bet par Londonu. Ja saskaita kopā visu trīs apraksta daļu apmeklētājus, tad Londonas lapas šogad ir izlasījuši 37% no kronos apmeklētājiem, bet aprakstu par Sky Moon Tourbillon ir izlasījis vesels viens cilvēks.
Tapēc es esmu nolēmis nepamest šo vietni un nedaudz pamainīt saturu. Ja tauta prasa kūkas, dosim tautai kūkas 🙂 Šodienas kūka ir stāsts par braucienu uz Hamburgu, kuram [es goda vārds apsolu!] sekos arī nobeigums, jo šis ir sākums. Pirmā daļa.
Nu lūk, meklējam labajā pusē pie lapām vai vienkārši spiežam šeit un lasām par to kas ir Hamburga, kapēc mēs tur bijām un ko tur var mēģināt sadarīt pāris dienu laikā. PARISA HILTONE Londona
Marts
– Veči, Peter Gabriel lapā ir izziņoti koncerti, izskatās ka vajadzētu aizbraukt
– Ai nu kaut kā nevelk.
– Baisi ilgi vēl, lai pienāk tuvāk, padomāsim
Maijs
– Vai kādam nebūtu interese aizskriet līdz Hamburgai uz Peter Gabriel koncertu 20. jūnijā?
– Cik maksā biļetes? Kādas idejas par transportu?
– Super, Airbaltic ir lētās biļetes, jābrauc.
Pēc 3 dienām
– Kungi, koncerta biļetes ir nopirktas, rezervējiet aviobiļetes.
– Fcukinais Airbaltic, pēdējā solī izmeta laukā paziņojot, ka “biļetes par jūsu izvēlēto cenu vairs nav pieejamas, lūdzu veiciet jaunu rezervāciju”!!!
– Es braukšu caur Liepāju, tur būs lētāk.
– OK, neko darīt jāņem dārgās biļetes
1. jūnijs
– [neartikulētu skaņu virkne] 20. jūnija koncerts atcelts, organizētāji piedāvā vai nu atdot naudu vai paņemt biļetes uz 19. jūniju, ko darām?
– Ko daram, ko daram, jābrauc. Mainam biļetes, piesūtam klāt vienu dienu viesnīcu un braucam.
19. jūnijs.
Rīgas lidosta.
Nekā jauna te nav, izejam pasu kontroli, izskrienam pa veikaliem un prom, uz lidmašīnu. Šodien pēc 12 stundām mūs sagaida neaizmirstams muzikāls piedzīvojums, mākslinieka, ko var dēvēt par ārtroka vectēvu, koncerts Hamburgā. Mēs esam septiņi. Seši no mums lido no Rīgas, divi – no Liepājas, tapēc mēs viņus no rīta nesatiekam, bet ieraugam vienu otru sabiedrībā populāru personu, kas, kā vēlāk noskaidrojas, dodas turpat kur mēs 😉
Hamburga
Transports
Vācija ir un paliek Vācija – valsts ar gandrīz ideālu transporta sistēmu. Pilsētā ir S, U un R bahn, kas aptver visus pilsētas rajonus un mums pat neradās jautājums par autobusu satiksmes organizēšanu. Ja jāsaka godīgi, es līdz šim neesmu varējis saprast ar ko atšķiras U un S bahn, jo abi tie atgādina kaut ko starp vilcienu un tramvaju, brauc ātri un klusi.
Biļetes, kā jau lielākajā daļā Eiropas ir ļoti daudz veidu, tapēc jāpastāsta par diviem biļešu veidiem, kas noderēs ceļotājiem. Pirmā ir stundas biļete – derīga vienu stundu visos transporta līdzekļos. Ļoti noderīga, ja vajag braukt uz vai no lidostas, jo mums sanāca braukt ar 3 transporta līdzekļiem, iekļaujoties 40 minūtēs. Nākamā ir dienas biļete – derīga visos transporta līdzekļos visas dienas garumā. Dienas biļetes cena – 6 eiro. Biļetes ir nopērkamas visās metro stacijās esošajos automātos par skaidru naudu. Starp citu – neticiet nevienam biļešu automātam uz kura ir uzlīmetas novelkamās bildītes ar kredītkaršu logo. Visticamāk ka biļetes tajos varēs iegādāties tikai ar Vācijas lokālajām debetkartēm.
Nokļūšana uz lidostu. Hamburga ir viena no tām pilsētām, kurā uz lidostu neiet ne tramvajs, ne vilciens. bet tas nenozīmē ka ceļš uz to būs ilgs, garš vai nepatikams. Ja nevēlaties izmantot tiešo autobusu no centrālās stacijas, tad sēdieties vilcientramvajā S1, S11 vai U1 un brauciet līdz Ohlsdorf, stacijai. Izejot no stacijas jūs uzreiz ieraudzīsiet 110 autobusu, kas jūs nogādās līdz lidostai. Ceļa ilgums no centrālās stacijas lidz lidostai ir apmēram 35 minūtes.
Kas jāredz
Kā rakstīts Hamburgas pilsētas oficiālajā lapā, Hamburga netiek uzskatīta par tūristu galamērķi un tā laikam ari būs taisnība. Hamburga, neraugoties uz savu cienījamo vecumu ir jauna pilseta, jo tās centrālā daļa tika iznīcināta II pasaules kara gados. Tapēc pilsētas centra arhitektūrā dominē pagājušā gadusimteņa 60-80 gadu kastīšmājas un pavisam retā vietās ir saskatāmas ēkas, kas tapušas pirms 100 un vairāk gadiem.
Hamburga lepojas ar saviem tiltiem. To esot vairāk par Amsterdamas un Venēcijas tiltiem kopā ņemtiem, bet jāteic ka, neraugoties uz lielo kanālu un tiltu daudzumu, Hamburga ne tuvu nelīdzinās Amsterdamai, drīzāk atstāj nomācošu iespaidu, jo tās daļa, kas piekļaujas ostai sastāv no ielām, kanāliem un samērā neinteresanta izskata ēkām, kas nekādi nerosina šajā vietā uzturēties ilgāk kā sameklēt pareizo ceļu uz upi.
Upmalā uzreiz var manīt ka Hamburga ir jūras pilseta. Lai arī līdz jūrai ir tālu, Hamburgas ostā nemeklējiet laiviņas, te ir nopietni kuģi, kas var iziet atklātā jūrā.
Rēperbānis
Rēperbānis ir iela, kas atrodas Sankt Pauli metrostacijas rajonā un ir izslavēta kā vieglas uzvedības dāmu pulcēšanās vieta. Ja jūs tiešām vēlaties apskatīt Rēperbāni darbībā, tad nedariet kā to darījām mēs – nebrauciet uz turieni pa dienu. Un vakarā arī turp nevajag doties. Atšķirībā no Amsterdamas sarkano lukturu kvartāla, kas “strādā” 24 stundas diennaktī, Rēperbānis savu dzīvi sāk pēc 11 vakarā un tad tur notiekot īstās lietas. Pa dienu šī iela atšķiras tikai ar XXX veikalu un kinoteātru lielo koncentrāciju.
Sternschanze
Šī ir citādā Hamburga. Hipiju un visādu dīvaiņu apdzivots kvartāls 3×5 ielu krustojumu lielumā. Dzīve tajā sākas pēc sešiem, septiņiem vakarā, bet ja vēlaties paēst un pastaigāt pa mazajiem veikaliņiem, kur var iegādāties lietas ko nekad nenopirksiet lielajos iepirkšanās centros, tad droši dodieties turp pa dienu.
Upes kruīzs
Kā jau visās pilsētās kas atrodas pie kuģojamiem ūdeņiem, arī Hamburgā ir pieejamas ekskursijas ar lielākiem un mazākiem kuģīšiem. Sakarā ar to ka mūsu vācu valodas zināšanas aprobežojas ar 10 vārdiem, pie kuģīšiem nācās ilgi piedomāt ar ko tie visi atšķiras. Pie biļešu būdiņām parasti bija izvietotas divas cenas – par 1 un 2 stundas ilgām ekskursijām, bez mazākā paskaidrojuma vai atiešanas laiks pēc 5 minūtēm ir stundas vai divas stundas ilgajam izbraucienam, nemaz nerunājot par to, ka nebija ne mazākās norādes par potenciālo maršrutu.
Sakarā ar strauji tuvojošos kuģīša atiešanas laiku nolēmām braukt ar tuvāko. Nopirkām biļeti, skriešus metamies uz kuģiti un… gaidam vēl minūtes 10 vērojot kā viens pēc otra atiet ekskursiju kuģīši. Mūsējais atiet pēdējais. Tulīt pēc atiešanas sākas kapteiņa stāsts par Hamburgu. Vācu valodā. Pēc tam stāsts turpinās par kuģiem, kam mēs braucam garām. Arī vācu valodā. Un par vietējo schrott. Atkal vācu valodā. Jāteic ka stāsts noteikti bija interesants, bet gribējās tomēr sadzirdēt kādu paskaidrojuma daļu arī angļu valodā.
Ekskursija beidzas pēc 50 minūtēm, kad esam apmetuši nelielu loku pa upi, ielūkojušies konteineru terminālī [otrais lielākais Eiropā]
apskatījuši kā tiek pietauvoti kuģi, kas atgādināja sivēnus
kā arī Hamburgas šrotu, kas par sevi atgādināja visas ekskursijas laikā. Pārsvarā tās bija dažadas smakas un kodīgu dūmu mākoņi.
Secinājumi, kas tika izdarīti pēc ši brauciena – ja vēlaties apskatīt kuģus un Hamburgas panorāmu – meklējiet lielos kuģus. Ja vēlaties pabraukt pa kanāliem – meklējiet mazos kuģīšus. Tie ir mazi, plakani un stiklotiem jumtiem. Diemžēl neradās ne mazākā nojausma kur atrodas to biļešu kases un kādi ir to braucienu maršruti.
Iepirkšanās
Vācija ir slavena ar saviem veikaliem un Hamburga nav izņēmums. Te ir sastopami visi tie paši veikali kas citās Vācijas lielpilsētās – C&A, H&M, Karstadt, Galleria Kaufhoff utt. utjpr. Veikali izvietoti ļoti kompakti starp centrālo staciju un Rātsnamu uz iepirkšanās ielas. Plānojot iepirkšanos veltiet laiku lai iekāptu metro un aizbrauktu kaut kur paēst, jo iepirkšanās rajonā var rasties problēmas nopirkt minerālūdeni, kur nu vēl labi paēst, ja vien nav plānots ēst emsīdonaldā vai kādā citā tikpat jaukā “gimenes restorānā”.
PARISA HILTONE Londona
Turpinājumu lasiet šeit