Ko īsti grib Māris Zanders?

Palasot aizraujošo diskusiju zem iepriekšējā raksta atzīšos, ka man patīk viedokļu polarizācija. Iespējams taisnība ir gan tiem kas saka, ka minētie datori ir overkill, iespējams taisnība ir otriem kas saka, ka tie ir ļoti normāli, mūsdienīgi datori biroja darbam.

Bet ne par to ir stāsts. Paskatot statistiku es pamanīju, ka kāds ir pamanījies ielinkot manu rakstu pingvīnu komentāros. Sekojot saitei es ar interesi izlasīju kārtējo Māra Zandera rakstu par aktualitātēm mūsdienu politikā. Un lasot rakstu neviļus uzmācās divi jautājumi.

Ja es nemaldos, Godmaņa valdība ir demisionējusi un pašlaik ir izveidojies neliels varas vakuums un notiek intensīva stumdīšanās pa smilšu kasti. No vienas puses Godmaņa valdība gatavo budžeta grozījumus, no otras puses Dombrovska potenciālā valdība gatavo savu skatījumu un grozījumus. Ja es visu pareizi saprotu, Dombrovskis dīvainā kārtā nonāk pie tiem pašiem cīpariem par kuriem Godmanis runāja labu laiku atpakaļ – mums ir jāietaupa vēl daži simti miljoni. Nu ko, priecē ka nekas nav apstājies, darbs rit uz priekšu, mums, cerams, būs jauna un smuka valdība kurai ir jāatgūst tautas uzticība, tā lai katrā sētā un mājoklī ienāktu prieks un laime.

Bet ko dara Māris Zanders, kurš tik ļoti nemīl esošo valdību un koalīciju? Viņš uzdod jautājumu, kuru es nepaslinkošu un nocitēšu:

Pretējam piemēram varētu minēt mūsu cilvēkiem pazīstamo Īriju, kas arī iekūlusies ekonomiskās problēmās. Šodien Īrijas prese lielākoties raksta par to, ka valdība atkal grozīšot budžetu – ceturto reizi deviņu mēnešu laikā („The Irish Examiner”, „Irish Independent” u.c.). Ir sajūta, ka mūsu priekšniecība uz tādu dinamisku rīcību nav spējīga.

Nu tad jautājums Mārim Zanderam – ko tad tu īsti gribi? Ja mani atmiņa neviļ tad pagājušā gada beigās, kad bija ļoti saspringta situācija ar Parex, jauno budžetu un SVF, Māris Zanders izteica savu izbrīnu par to, ka budžeta prognozes mainās gandrīz vai ik pa nedēļu. Māris nevarēja saprast kā tas ir, ka samazinoties ieņēmumiem tiekot koriģēta budžeta izdevumu sadaļa. Un tā ik pārnedēļas. Tā taču nevarot, lai taču Godmanis ar Slakteri reiz uztaisot tādu budžetu ko nevajadzēšot mainīt. Nepagāja ne trīs mēneši un Zanders Īrijas ceturtos budžeta grozījumus deviņu mēnešu laikā pasniedz kā paraugu. Kāpēc? Ar ko Īrijas budžeta grozījumi tagad ir labāki par tiem ko Godmaņa valdība veica pagājušajā gadā?

Un otrā lieta, kas joprojām urda manu prātu ir Māra Zandera motivācija provocēt. Uz kurām dzirnavām Zanders lej ūdeni? Nevajag stāstīt par pilnīgi altruistisku vislatvijas glābšanas plānu ko ir izdomājis un izveic Zanders vienatnē 🙂 Es ļoti labi atceros, ka tuvojas vēlēšanas un Radio SWH nekad nav bijis politiski neitrāls radio. Atliek tikai uzzināt kurš politiskais spēks nopļaus pašu iesēto.

Noslēgums. Labi apzinoties, ka lielai daļai cilvēku ir apbrīnojamas spējas izlasīt to kas nav uzrakstīts, es tomēr uzrakstīšu sekojošo. Es cienu ka Mārim Zanderam pietika dūšas pateikt Krīgeram, ka viņš un daudzi citi barojas no mūsu (nodokļu maksātāju) naudas, tajā pat laikā tēlojot mūsu interešu aizstāvjus. Es cienu, ka Zanders pateica to ko daudzi jau sen ir nojautuši, ka mūsu “opozīcija” spēj kaut ko pateikt tikai tad kad ir ieslēgtas TV kameras, kad tās ir izslēgtas viņi klapē viens otram pa plecu un atvainojas. Un man tiešām sāp, ka laikā, kad valstij iet sūdīgi mūsu “pozīcija” ar “opozīciju” vairāk domā kā uzmālēt smukāku ģīmi vēlēšanās nevis par to kā iziet no krīzes. Bet tas neattaisno pilnīgi bezjēdzīgo demagoģiju ko viņš dzen lielāko laika daļu.

4 Replies to “Ko īsti grib Māris Zanders?”

  1. Tātad katrs žurnālists, kas atļaujas izteikt savas domas, gribot negribot ir politiski angažēts? (Tas par tām dzirnavām!)

  2. kāpēc nepajautāt pa tiešo kādā komentārijā pašam Zanderam, kāpēc savs jautājums jāpatur it kā pie sevis? Uz priekšu! Bez sarkasma.

Leave a comment