Krīzes laika paziņojumi, jeb katram savs deķītis tuvāks

Aizvakar diena.lv lapā bija īss rakstiņš ar šausminošu nosaukumu Viesnīcu īpašnieks Kesenfelds drūmas perspektīvas prognozē mazajām viesnīcām kurā Kesenfelds cita starpā saka sekojošus vārdus:

Lejupslīde viesnīcu biznesā par 20% esot skaidrojama ar pieprasījuma samazināšanos un par 80% – ar PVN likmes paaugstināšanu.

Es padomāju ka kaut kas te nav kārtībā ar argumentāciju, jo PVN likme taču tika pacelta no 1. janvāra, bet viesnīcu [ieskaitot Kesenfelda paša Promenāde hotel] cenas salēca debesīs kādā 2006-2007. gadā.

Un kur gadījies kur ne, šodienas Dienas Biznesā ir atrodami dati par IKP kritumu pa nozarēm pagājušā gada 4. cetruksnī. Un ko es tur ieraugu? IKP izmaiņas Viesnīcu un restorānu nozarē pērnā gada 4. ceturksnī bija -29.2 procenti.

Kā tad sanāk? Kas tad pie vainas ir šim gandrīz 30% kritumam pērna gada beigās?

Vai nebūtu bijis korektāk tikt šādi: viesnīcu biznesā lejupslīde par 80% ir skaidrojama ar pieprasījuma samazināšanos un 20% – ar PVN likmju paaugstināšanu? Bet tad nāktos atzīt, ka kritums objektīvi ir bijis pašu viesnīcnieku vainas nevis PVN paaugstināšanas dēļ.

Es ceru ka ar laiku viesnīcnieki un restorānu īpašnieki nāks pie prāta un atzīs ka cenas lielai daļai ir bijušas par augstu un jācer ka to samazināšana nav vairs aiz kalniem.

One Reply to “Krīzes laika paziņojumi, jeb katram savs deķītis tuvāks”

Comments are closed.