TOP10 demagoģija

TVnetā pamanīju rakstu ar kārtējo šausminošo virsrakstu Latvijā, iespējams, sācies jauns emigrācijas vilnis un ķēros pie lasīšanas lai uzzinātu cik cilvēku ir atstājuši Latviju un kad pienāks brīdis izslēgt gaismu.

Raksta pirmajā daļā tiek apskatīta Montas un viņas mammas dzīve, tiek stāstīts, ka mamma laiku pa laikam aizbraucot uz ārzemēm pastrādāt. Ņemot vērā to ka Montas māte uz ārzemēm ir braukusi jau vairākas reizes, šis ievads vairs nav nekādā kontekstā ar skaļo virsrakstu.

Lasu tālāk, raksta turpinājums arī nekādi neiet kopā ar skaļo paziņojumu par jauno emigrācijas vilni – tiek stāstīts, ka ārzemēs pietiekot savu bezdarbnieku, mūsējie izrādot interesi par Austrāliju, Kanādu un šausmīgi tālo Krieviju, bet neviena cipara, kas argumentētu virsrakstu.

Raksta noslēgums pilnīgi prasa lai to nocitē:

Ekonomisti gan negribīgi, tomēr atzīst, ka faktiski ir sācies jauns emigrācijas vilnis.

Andris Vilks, SEB bankas ekonomists: “Tie, kas varētu gribēt braukt atpakaļ, visticamāk, nogaidīs un paskatīsies, kāda situācija būs Latvijā. Varētu būt tā, ka nebūs daudz, kas atgriežas, bet tai pašā laikā nebūs tik daudz to cilvēku, kas aizbrauks. Ja situācija pasliktināsies, tad brauks vairāk ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.”

Nu vai ziniet, TOP10 puiši un meitenes. Es saprotu, ka raidījumam vajag reitingus, es saprotu, ka TV3 jūs ir izņēmuši visos caurumos, bet visam ir savas robežas. Nenoliedzot to ka cilvēki brauca un brauks prom, pirms izkliegt pa visu Latviju savu puspatiesību, vajag taču to argumentēt. Nevis Andrim Vilkam piešūt vārdus ko viņš nav teicis.

Epic fail.

Leave a comment