Devalvācija un pasaules gals

Izlasīju kārtējo tekstu par to ka latu “goda vārds” esot bijuši gatavi devalvēt pagājušajā naktī, uzmācās deja vu sajūta, es to visu taču esmu kaut kur dzirdējis. Un tad kā ar āmuru pa pieri iedeva – tīrs sektantisms, klasiska manipulācija ar pūli. Sektanti to tik vien dara kā izziņo savus armagedonus un lielāks vai mazāks fanu bariņš sekotāju viņiem notic, saskrien visi alās vai baznīcās kur pusgadu lūdzas lai viņus parauj uz augšu nevis uz leju.

Vienīgā atšķirība no sektantiem ir tā, ka devalvētāji valūtas mainītāji tomēr mēģina paši noteikt kam atdot starpību kas rodas neskaitāmas reizes mainot savus ietaupījumus uz eiro un atpakaļ. Abas “ticīgo” grupas vieno tas, ka ne viens ne otrs nespēj adekvāti izskaidrot savas rīcības motīvus, kas ir bijis tas kas licis noticēt kārtējai miglas pūšanai.

3 Replies to “Devalvācija un pasaules gals”

  1. Labs noveerojums 🙂 Sektantu aitas pat ir labaakas par devalveetaajiem, jo taas vismaz zina savu ganu.

  2. Es netieku skaidrībā, vai doma vienkārši sadalīt visus uzkrājumus 50/50 LVL/EUR un aizmirst par devalvāciju ir laba ideja, kas cilvēkiem neienāk prātā (jo domāšanas vietā jāiet prasīt padomu zīlniekam), vai tik slikta, ka neviens pie pilna prāta to nedara. Sliecos uz pirmo variantu.

  3. risku diversificēšana šajos laikos ir normāla, bet mani vairāk ieinteresēja absolūti nekritiskā un sektantiskā pieeja – nedomājot skriet un mainīt savus nupat algā saņemtos latus pret eiro lai pēc divām dienām mainītu tos atpakaļ, jo maize joprojām ir jāpērk par latiem. imo tajā brīdī kad notiks devalvācija (cerams gan ka tā nu vairs nenotiks) vispārējie mēsli būs tādi, ka samainīte eiro neko neglābs.

Leave a comment