Ideālais pulkstenis

Atkal uznāca pārdomas 🙂

Nekā ideāla, protams, uz šīs pasaules nav, bet var pielasīt sīkumiņus, kas pulksteni padara par iekārojamu.

Izmērs un svars. Lai gan saka, ka izmēram nav nozīmes, ir grūti iedomāties uz rokas kaut ko zem 40mm. Lielākais izmērs ko es spēju iedomāties ir 44mm. Reiz piemērīju Panerai – gandrīz ideāls izmērs. Pulkstenim ir jāsver, līdz ar to vieglie titāna un plastmasas korpusi iet atpūsties.

Korpuss. Apaļš. Jo apaļš ir ideāls.

Tērauds. Nekādi zelti, nekādi platīni, pulkstenis ir darbarīks, tas nav jāsaudzē no katras skrambiņas.

Stikliņš. Safīrs. Tikai un vienīgi. Lai ko teiktu reklāmas materiāli par visādiem Ultra SuperDuperMega Hardened Mineral Crystal, tas viss ir štrunts. Rekur man viens ir uz rokas, vēl nav pagājis mēnesis kopš iegādes, kad stikls jau ir vienās švīkās un jātērē nauda safīra stikliņa iegādei un nomaiņai.

Ciparnīca un rādītāji. Melna vai balta ar kontrastējošiem rādītājiem. Pavisam noteikti jābūt ir SuperLuminova spīdošajam pārklājumam gan uz rādītājiem, gan stundu atzīmēm. Neesmu pārliecināts vai ir jābūt datumam, pie tā vienkārši ir pierasts. Nerādiet man pulksteņus ar sudraba rādītājiem uz baltas ciparnīca. Vai dzelteniem rādītājiem uz brūnas. Vai ziliem uz zilas.


Mehānisms. Automātiskais vai manuālais viens pīpis. Ideāli, bet nav obligāti, ja ir ar COSC sertifikātu. Precizitāte tomēr ir ļoti relatīva un kamēr pulkstenis neskrien vai neatpaliek par minūti diennaktī, to var pārregulēt.

Ūdensizturība — vismaz 100 metri un noteikti ir jābūt aizskrūvējamai uzvelkamajai galviņai. Drošībai.

Siksniņai un ķēdītei nedrīkst būt nekādi proprietary stiprinājumi! Punkts!

Te ir pārītis no virtuālā wish-list

Es zinu, ka šis nonāk pretrunā ar kontrastējošo rādītāju punktu, bet to atsver dzelzs ķēdīte. Tas ir mākslas darbs, lai vai kā pulksteņu mīļi lauztu šķēpus par labāko ķēdīti, šo kādam pārsist būs ļoti grūti.

Viens kārtīgs pulkstenis.

Bildes, kā vienmēr, kaut kur sasēņotas

Leave a comment