Kazimon

Pasaulē dzīvo daudzi un dažādi cilvēki. Lielākā daļa ir tie ko var nosaukt par pūli – iepērkas parastos veikalos, skatās parastas filmas un dzīvo parastu dzīvi. Un ir cilvēki, kas kā adatas izspraucas no pūļa – paši šuj drēbes, nokrāso zaļus matus un brauc ar rōzā velosipēdiem.

Pulksteņu pasaulē arī ir iespējams izcelties. Nopērc sev briljantiem rotātu Breitling Emergency. Vai milzīgo Panerai. Vai vēl kādu citu kas nu šodien skaitās modīgs. Un vienā jaukā brīdī cilvēciņš ar Rolex saprot, ka viņa čoms arī var nopirkt līdzīgu pulksteni, mašīnu vai suni un visa viņa individualitāte aiziet pa pieskari. Ko darīt? Zaļus matus nekrāsosi, bet izcelties ar kaut ko individuālu tomēr gribas.

Talkā nāk mazie ražotāji, kas pulksteņus neštancē uz konveijera, katru eksemplāru savās čaklajās rociņās apgroza dzīvi pulksteņmeistari nevis roboti. Lielākā daļa mazo ražotāju balstās uz trim viena vaļa – dizainera. Un ļoti daudzi no šiem neatkarīgajiem ražotājiem ir Vācijā. Šoreiz par Kazimon.

Kazimon mugurkauls ir dizaineris Kazim Kenzo. Atšķirībā no dizaineriem, kas tikai māk uzlikt savu vārdu uz kārtējās noname ražotāja kolekcijas, viņš lietai pieiet nopietnāk – nodibina savu uzņēmumu kurā ražo trīs pulksteņu modeļus.

Pats vienkāršākais eksemplārs EinsB

Puskilometra nirējs Funfhundert

Jaunākais kolekcijā – Eintausend

Visus pulksteņus darbina ETA 2824-2 motorītis, nopērkami tie ir ražotāja lapā. Cenas ir ļoti demokrātiskas – no 790EUR līdz 1490EUR ar piegādi.

Kazimon pulksteņiem ir viena interesanta lieta. Tie kam ir pulksteņi zina, ka skrūvējamos vākus nemaz tik viegli nevar dabūt vaļā, tiem ir nepieciešams speciāli instrumenti. Kazimon ir parūpējies par tiem kas mīl paskatīties lācītim uz zarniņām un komplektācijā ir iekļāvis speciālu instrumentu aizmugurējā vāka atskrūvēšanai. Tiesa, vēlos brīdināt tos, kas gribēs vāku atskrūvēt – labāk nedariet to. Neskrūvējiet vaļā nirēju pulksteņus, jo pastāv ļoti reāla iespēja, ka pēc atskrūvēšanas/aizskrūvēšanas jūsu Eintausend pārvērtīsies par Einhundert un par niršanu varēsiet aizmirst.

2 Replies to “Kazimon”

Leave a comment