Novērojums

Es pirms kāda laika rakstīju par īstajiem pilotu pulksteņiem un šodien nonācu pie vienas interesantas domas.

Pūristi uzskata, ka pareizais pilotu pulkstenis ir tas kurš tika radīts otrā pasaules kara laikā Vācijas armijai. Atgādināšu – šos pulksteņus pēc pasūtījuma (viņiem gan nebija kur likties, kad vērmahts “palūdza”) ražoja Lange, IWC, Stowa, Laco un Wempe. Tā kā oriģinālie B-Uhr ir ļoti liels retums šī dizaina cienītājiem atliek meklēt ražotājus, kas mūsdienās ražo B-Uhr.

Interesantā lieta ir tā, ka neraugoties uz to, ka Vācija karu zaudēja, fašisms ir nosodīts visās tā izpausmēs, B-Uhr stila pulksteņi ir pieprasīti gan Vācijā, gan arī tajās valstīs kas Vāciju uzvarēja. Un pūristi turpina diskutēt par to kas mūsdienās ir uzskatāms par B-Uhr pēcteci un kas par tā kopiju. Visi nāk pie kopsaucēja, ka sekojot ģenealoģijai “pareizākie” B-Uhr ir tām kompānijām, kas tos ražoja kara laikā – t.i. Stowa, Laco un IWC. Pārējie pulksteņi esot uzskatāmi par atdarinājumiem, kam ar B-Uhr vēsturi nav nekāda sakara.

4 Replies to “Novērojums”

  1. Man vislabāk patīk Stowa Flieger. Arī Cenas Stowa pulksteņiem samērā labas. Nepatīkami, ka Latvija joprojām ir zeme aiz trejdeviņām jūrām.
    Piemēram, http://stowa.de veikals sola piegādāt uz EU, bet Latvijas sarakstā nav.

  2. Neraugoties uz to, ka Stowa.de nepazīst tādu Latviju, no viņiem visu ir iespējams pasūtīt sūtot epastu.

    Stowa pašlaik top jauna lapa, ko atvērs, ja nemaldos, 18. martā. Cerams, ka tajā būs arī Latvija.

Leave a comment