Ekskluzivitāte

Dažreiz ir interesanti pavērot kas tikai netiek uzskatīts par ekskluzīvu lietu. Ja cilvēks ar labiem ienākumiem nopērk sev motorlaivu, dzeltenā prese automātiski virsrakstā minēs, ka X ir nopircis ekskluzīvu motorlaivu, nemaz neaizdomājoties, ka šādas laivas ir saražotas tūkstošos un tas ka tā maksā desmit vai simts tūkstošus vēl nemaz neliecina, ka tas ir kaut kas īpašs. Ekskluzīvs varētu būt kaut kas, kas ir saražots vienā vai piecos eksemplāros un par ko ir skaidrs, ka jebkurš ivans nevarēs to nopirkt vienkārši tāpat, lai vai cik viņš lielu kāpostu nebūtu gatavs nolikt galdā.

Ekskluzīva varētu būt piederība dažādiem klubiņiem. Klubs 21, kas radās pirms nepilniem divdesmit gadiem ar nelielu piespiešanos varētu būt uzskatāms par ekskluzīvu, jo tajā kurš katrs plebejs nevarēja tā vienkārši pieklauvēt un tapt ielaists. Nu gluži kā angļu džentlmeņu klubi kuros sievas netika ielaistas laikam lai nesaceltu traci par pārmērīgu viskija lietošanu.

Vakar pārlapojot internātu es atklāju par kāda ļoti īpaša kluba esamību par kura esamību man nebija ne jausmas. Tajā ir cilvēki, kas savā profesionālajā pieredzē ir izbaudījuši piedzīvojuši katapultēšanos Martin Baker radītajā lidotāja krēslā. Šis process, cik lasīts, ir visai traumatisks un nez vai kāds no laba prāta vēlētos lai viņu katapultē vienkārši tāpat.

Un tagad no ekskluzivitātes mēģināsim pāriet pie pulksteņiem. Angļu firma Bremont sadarbībā ar Martin Baker mēģina nospēlēt uz puišeļa, kas mīt katrā no mums, jūtām un nepiepildītajiem sapnīšiem (ne slapjajiem) un ir izveidojusi pulksteni, kas no vienas puses ir nekas īpašs, bet no otras puses ir uzmanības vērts.

Bremont MBII. Pulkstenis, kas ir trieciendrošs un antimagnētisks, korpuss no aviācijas alumīnija un īpaši apstrādāta cietināta tērauda. Bet kur ir āķis, kāpēc II nevis I? Pavisam vienkārši – Bremont MBI iegādāties var tikai tie cilvēki lidotāji, kas ir katapultējušies no sava F17 sēžot Martin Baker krēslā. Un tas šim pulkstenim piešķir absolūtu ekskluzivitātes auru, jo to vienkārši nav iespējams nopirkt. Pat ja tev ir miljons.

Un pulkstenis ir gana simpātisks lai to atrādītu.

Zemāk ir video kurā Bremont tehniskais direktors Peter Roberts apstāsta kas lācītim ir vēderā.

Tehniskie dati: ETA 2836 mehānisms, diametrs 43mm. Cena ap 2000Ls.

Leave a comment