Ziemas laiks

apollo nopublicējis ziņu, ka Krievija kopā ar dažām vasaļvalstīm satelītvalstīm varētu neveikt pāreju uz ziemas laiku paliekot mūžīgajā vasarā. Nez vai pēc šī gājiena Maskavā sāks plaukt palmas un Magadānā tiks atvērti SPA kūrorti, tāpēc prasās neliels izskaidrojums kas tad tur īsti notiks. Vienkāršības labad apskatīsim tikai Maskavas laika zonu, paturot prātā, ka Krievijai tādas ir vēl kādas astoņas.

Pašlaik Maskavas laiks par stundu priekšā Rīgas laikam vai kā to apzīmē par atskaites punktu ņemot GMT (UTC) laiku – GMT +3h. Vasaras laiks tika ieviests pagājušā gadsimta otrajā pusē lai taupītu energoresursus un radītu nepārvaramas grūtības īpašu pārjūtīgiem delfu, apollo un tvnet komentētāju bioritmiem. Vasaras laikā pulkstenis tiek pagriezts par stundu uz priekšu, tādējādi Maskavas laiks vasarā ir GMT +4h.

Viens no kremļa punduriem Dima Medvedevs aizvakar izdeva dekrētu, ar kuru valdībai uzdeva atcelt pāreju uz normālo joslas laiku. Tas nozīmē, ka Krievija kādu laiku paliks vasaras laika zonā un viņu pārjūtīgie bioritmi vairs netiks čakarēti ar pulksteņu grozīšanu, putni dziedās skaļāk un ja Ņikita Hruščovs būtu dzīvs, viņš noteikti izziņotu, ka šoreiz jau nu pavisam noteikti uzvarēs komunisms. Laiks laikam bija palicis pēdējais krievu ārējais ienaidnieks, jo ar šnabi viņi ir tikuši galā uzliekot tam minimālo pārdošanas cenu.

Ko tas nozīmē mums? Pilnīgi neko, ne viņi pirmie, ne pēdējie, kas atsakās no pulksteņu grozīšanas, tikai jāatcerās, ka Krievija neatsakās no pārejas uz vasaras laiku, bet paliek permanenti tajā, mainot savu joslas laiku no GMT +3h uz GMT +4h.

Jāteic, ka šis lēmums ir nedaudz prātīgāks par pērngad izskanējušamiem murgiem par vienotu laika zonu visā Krievijā, t.i. visa Krievija dzīvotu pēc vienota Maskavas laika no Maskavas līdz Kamčatkai. Iemeslu kāpēc lai viņi tā darītu man ir grūti iedomāties, vienīgais, kas nāk prātā ir, ka Dima un Vova nekādi nespēja saprast kā tas var būt, ka viņi ir tikko atnākuši uz darbu, bet Kamčatkas gubernators jau ir beidzis darbu un pielicis mūli sēž pirtī.

Tātad mūsu dzīvē no Dimas Medvedeva rīkojuma nekas nemainīsies. Ups, mainīsies gan – krievi savu jauno gadu svinēs divas stundas ātrāk, kas nozīmē tikai to, ka viņi savu salūtu šaus desmitos vakarā, pēc tam noteikti būs arī tādi, kas šaus под старый новый год vienpadsmitos un kas zin, ja nebūs atspridzinājuši savus pirkstus, šaus arī pusnaktī.

8 Replies to “Ziemas laiks”

 1. Jebkuras kontroles mērķis ir sava veida kārtība. Tāda kārtība, kas izdevīga (finansiāli, politiski utt.) šīs kontroles iniciatoriem. Šis pastāsts, protams, ir kritiski vērtējams, bet kā viela pārdomām der 😉 Versija vēl nenozīmē patiesību, taču tas ir solis tuvāk patiesībai. Ir daudzas lietas, kuras mēs – vienkāršie cilvēki, nezinam. Tas ir tikpat droši kā tas, ka mēs nemaz nezinam, kas notiek tepat pagasta policijas iecirknī aiz stūra. 😀

 2. …man tādas lietas parasti uzdzen jautrību – gluži kā tie vīriņi stacijas skapītī “Man In Black” 2. daļā 😉

 3. Jebkuras kontroles mērķis ir sava veida kārtība.

  Pieņemsim, ka laika grozīšanas mērķis ir nozombēt simtiem miljonu cilvēku lai ieviestu kaut kādu kārtību.

  Kas ir šī kārtība?

  /Tā kā mēs esam ielāgojuši, ka cilvēkus var elementāri nozombēt pagriežot pulksteni par stundu uz priekšu vai atpakaļ, jautājums ir par tiem nelaimīgajiem cilvēciņiem, kuru darba pienākumos ir regulāra vizināšanās pa dažādām laika zonām, sanāk viņi tiek zombēti kvadrātā? Un kā mainās mana nozombēšana kad es aizbraucu atvaļinājumā uz Poliju un pēc divām nedēļām atbraucu atpakaļ?

 4. es nekad neesmu teicis pretējo.

  tiesa, atvaļinājums Itālijā, kur laika zona atšķiras no mūsējās tieši par vienu stundu, pa manam ir tieši tikpat zombējošs pasākums kā pāreja uz vasaras laiku. Tikai sazin kādu iemeslu dēļ cilvēki krāj naudu, gatavojās, pēta kartes un plāno pasākumus lai labprātīgi uz pāris nedēļām izjauktu savus tik ļoti vāros bioritmus 🙂 Manuprāt šāds pasākums ir daudz traumējošāks, jo kolīdz tu sāc pierast pie jaunās laika zonas tev atkal ir jāsāk pierast atpakaļ pie Rīgas laika 🙁

Leave a comment