Tornado

Pirmais raksts, kas tapis uz pasūtījuma. tb. man pasūtīja, mani nekur nepasūtīja. Bet ko tikai neizdarīsi, ja labi palūdz 🙂

Tag Heuer Mikrotimer. Vispirms mārketinga nodaļas video.

Un tagad neliels paskaidrojošs apraksts tiem, kas neko nesaprata. Normāli hronogrāfi spēj izmērīt laiku ar precizitāti 1/4-1/5s. Tas ir saistīts ar to, ka hronogrāfa sekunžu rādītājs kustas tieši tik ātri cik to atļauj gaitas regulators – 5,6, 8 vai 10 reizes sekundē. Tiesa, lai nolasītu vai sekunžu rādītājs ir apstājies pie 1.2 vai 1.4 sekundēm, ir nedaudz jāpiepūlas lai saskatītu mazās iedaļas starp sekunžu atzīmēm.

Zenith ar savu Striking 10th modeli ir gājuši soli uz priekšu un izveidojuši mehānismu ar ļoti uzskatāmu sekunžu desmitdaļu nolasīšanu. Viss noslēpums slēpjas tajā, ka sekunžu rādītājs apriņķo vienu apli desmit sekundēs.

Apturot sekunžu rādītāju ir ļoti ērti nolasīt tā rādījumu ar precizitāti līdz vienai desmitdaļai.

Tag Heuer ir spēruši vēl platāku soli un uztaisījuši mehānismu, kas ļauj fiksēt un nolasīt laiku ar precizitāti līdz vienai sekundes tūkstošdaļai.

Video no Hodinkee.

The TAG Heuer Mikrotimer from HODINKEE on Vimeo.

Kam tas viss ir vajadzīgs? Man uz to atbildes nav. Es domāju, ka šis ir uzskatāms kā demonstrācija tam uz ko ir spējīgi inženieri. Ja līdz šim pulksteņa mehānisms bija inženiera, pulksteņmeistara (dažreiz pat vienā personā) un mākslinieka darba rezultāts, tad šis ir kārtīgs inženiera izstrādājums ar moto “Because we can”. Es saskatu pietiekami daudz tehniski grūti atrisināmu lietu, lai Mikrotimer no prototipa nekļūtu par masu produktu. Dažu detaļu nodilums varētu būt ļoti ātrs, jo, kā redzams video, centrālais sekunžu rādītājs kustās ar iespaidīgu ātrumu.

Kā potenciālo pielietojumu es saskatu cukura izmaisīšanu tējas glāzē (ar speciālu adapteri), minitornado demonstrējumus fizikas laboratorijā vai kā labu testa iekārtu liela ātruma videokamerām.

Update: Izrādās, ka TAG Heuer tomēr laidīšot Mikrotimer tirdzniecībā. Gadā plāno saražot 10-20 eksemplārus un prognozējamā cena būšot ap 65 000$.

Leave a comment