Mārketinga līkloči

Visi zina, kas ir merčendaizings. Nu tak izstādēs esat bijuši? Pildspalviņas stendos esat redzējuši? Tas ir merčendaizings – populārs veids kā firmu mārketinga speciālisti garāmgājējiem mēģina radīt labu iespaidu par savu darba devēju. Pienāci pie stenda, tātad tevi interesē mūsu produkti, še tev pildspalva. Ja neizmetīsi miskastē, varbūt kādreiz paskatīsies uz lētās plastmasas uzdrukāto logo un nopirksi mūsu produktu.

Nākamais solis pēc pircēju piesaistīšanas ir apbērt pircēju ar viena brenda produktiem. Tā kā visi uzņēmumi nav Sony, kas spēj piegāzt pilnu viesistabu ar visu, kas ir Sony, nākas unikālo un pozitīvo brenda pieredzi paplašināt (un iztukšot pircēja maku) ar it kā nesaistītiem produktiem, ko paši neražo, bet, labākajā gadījumā, outsourcē, sliktākajā gadījumā vienkārši notirgo licenci likt savu brendu uz jebkā ko vien var uztaisīt Ķīnā.

Lai pieturētos pie pulksteņiem, kas šīs vietnes pamattēma, kā paraugu pircēja ievilkšanai brenda žņaugos minēšu pirmo, kas ienāk prātā – Hublot. Viens no Hublot jājamzirdziņiem ir All Black pulksteņi – izstrādājumi, kas laika nolasīšanu padara par aizraujošu nodarbi, jo melni rādītāji uz melnas ciparnīcas fona pavisam noteikti ir labas uztveramības etalons. Nu lūk, atpakaļ pie mārketinga žņaugiem. Lai Hublot melnā tērptie klienti ar saviem melnajiem pulksteņiem nejustos pārāk dzīvespriecīgi un krāsaini arī tad kad ārā spīd saule, Hublot viņiem piedāvā All Black divriteni.

Otrs piemērs, kas nāk prātā ir Bentley. Pieļaujot, ka Bentley šoferiem varētu iepatikties kokpita pulkstenis, viņi sadarbībā ar Breitling radīja veselu pulksteņu kolekciju nosaucot to par Bretiling gor Bentley.

Un tagad nonākam pie Ulysse Nardin jaunuma. Viņu azotē jau ir viens dīvains kopdarbs ar kādu man nezināmu mobilo telefonu ražotāju – telefons ar īstu iebūvētu pulksteņa mehānismu.

Laikam sapratuši, ka normālu pacanu biznesmeni vērtē ne tikai pēc cepures, pulksteņa un Nokia 5110 mobilā telefona, viņi nolīga itāļu firmu Visconti un kopdarbības rezultātā radīja unikālās Ulysse Nardin pieredzes un ekosistēmas pagarinājumu – pildspalvu.

Jāteic, ka man patīk. Jau pusgadu pats rakstu ar tintes pildspalvu un iesaku to arī citiem, jo uzrakstītā rezultāts biežāk atgādina normālu tekstu nevis ķīniešu hieroglifus. Tiesa, Ulysse Nardin un Visconti bērna kopdarba rezultāta cenu nemaz negribu zināt. Domāju, ka no tīra zelta vai sudraba darinātais rakstāmrīks maksās vairāk nekā mans pulkstenis.

One Reply to “Mārketinga līkloči”

Leave a comment