Sensāciju kāre

Vakar TV3 raidījums Bez Tabu Nekā Parsonīga pieteica sirdi plosošu sižetu kurā grasījās stāstīt par Rīgas mēra Nila Ušakova pulksteni. Tā kā es jau gadus trīs esmu atteicies no analfabētiskas lētu sensāciju kārās un smadzeņu skalošanas pārpilnās pērkamās vietējās žurnālistikas patērēšanas, izlasīju viņu visapkārt izsūtītās pēcraidījuma preses relīzes.

Stāsts vienkāršs – Nils esot nopircis pulksteni un neesot to deklarējis. Un tad sākas absolūti domāt nespējīgu cilvēciņu fantāzijas lidojums kuru mēģināšu kaut kā izanalizēt.

Raksta otrajā rindkopā visi var izlasīt, ka

Katalogā tāda luksus pulksteņa cena ir lielāka par 8 tūkstošiem latu.

Labi, lasām tālāk.

Ulysse Nardin oficiālajā tidzniecības vietā Rīgā stāstīja, ka pirms diviem gadiem konkrētais pulkstenis maksājis 3600 latu

Lasām vēl tālāk.

2010.gada pulksteņu katalogā tā cena bija 8125 šveices franki, jeb aptuveni 4745 latu.

un vēl tālāk.

šobrīd veikala cena tam ir 4430 latu.

Tātad, pārcentigie žurnaļugas trīs rindkopās ir minējuši četras cenas: 3600, 4745, 4430 un 8000 Ls. Kura no tām ir īstā? Kā tas nākas, ka cena pirms diviem gadiem ir minēta lielāka nekā cena pašlaik? Cenas pulksteņiem tiek palielinātas katru gadu par 5-15%.

Bet tas viss ir sīkums. Atliek meklētājā ierakstīti “Ulysse Nardin GMT big date”, atvērt jebkuru Lielbritānijā bāzēta pulksteņa tirgoņa lapu, lai apskatītos, ka t.s list price šim pulkstenim šodien ir ~4400£, jeb aptuveni 3700Ls, kas amatpersonai nav jādeklarē, jo nepārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.

Es nesaku, ka man ļoti patīk Ušakovs, iespējams viņš manā patikšanas skalā ir atrodams zem Bez Tabu žurnaļugām, bet stāsts šoreiz ir par centieniem vienu odu izpūst par ziloni.

Noslēgumā lai iet internātos sameklēta UN GMT Big Date bilde. Smuks pulkstenis, ar interesantu stundu pārslēgšanas mehānismu.

4 Replies to “Sensāciju kāre”

Leave a comment