Jauns brends – Antoine Martin

2009. gadā pulksteņmeistars Martin Braun aizgāja no Franck Muller un kopā ar uzņēmēju Antoine Meier nodibināja uzņēmumu, kura nosaukumā vienkārši salika kopā savus vārdus – Antoine Martin. Viņu mērķis ir pavisam vienkāršs – ielauzties augstākajā elitē.

Par pirmo pulksteni mazliet zemāk, sāksim ar jaunāko – turbijonu ar mūžīgo kalendāru.

Kā jau noprotams no nosaukuma pulkstenim ir minūtes turbijons un mūžīgais kalendārs. Uz aizmugurējā vāka ir 6 dienu gaitas rezerves indikators.

Jāatzīmē izcilais korpuss, kas sastāv no 82 detaļām.

Mehānisms ir bāzēts uz Calibre 39, kas tika radīts pirms gada un ievietots pirmajā modelī – Quantième Perpétuel Au Grand Balancier. Mehānisms radīts iespaidojoties no Lange&Sohne, Patek Phillippe un citiem tradicionālajiem pulksteņu mehānismiem ar lielu balansa ratu un lēnu tikšķēšanu – tikai 18000 svārstības minūtē. Pati galvenā mehānisma sastāvdaļa ir balansa rats. Ja normāliem mehānismiem tas ir ap 10mm diametrā, Martin Braun radītajam Calibre 39 balansa rata diametrs ir 17mm. Lai šādu masu savaldītu tas ir no titāna. Pievērsiet uzmanību daudzajiem knibuļiem.

Pulksteņa ciparnīca ir ārkārtīgi demensionāla – uz tās vairākos līmeņos ir izvietoti kalendāra elementi, lielais datums un jāteic, ka saules stariem līdzīgais centra dekorējums ir jaukākais, ko esmu redzējis pēdējā laikā.

Un tagad atpakaļ pie balansa rata knibuļiem. Kā izrādās Martin Braun nav vienkārši izštancējis lielu balansa ratu, tas ir apkarināts ar tehnoloģiskām fiškām.

Viens no galvenajiem jaunieviesumiem ir ADAS – aerodinamiskā amplitūtdas stabilizācija. Ar tās palīdzību balansa ratam tiek nodrošināta vienmērīga, apmēram 330 grādu amplitūda. Kopā ar High Performance Escapement (HPE) šī amplitūda tiek nodrošināta četras dienas.

Kāpēc tas ir svarīgi, jautāsi tu. Es atbildu – jebkura pulksteņa mehānisms nestrādā vienmērīgi. Ja pulkstenim gaitas rezerve tuvojas beigām, zūd precizitāte, samazinās balansa amplitūda. Calibre 39 spēj nodrošināt maksimālo amplitūdu 75% no gaitas rezerves laika. Un visu tehnoloģisko inovāciju rezultāts ir tāds, ka Calibre 39 spēj nodrošināt 1-2 sekunžu precizitāti dienā. Četru dienu garumā.

Cenas un pieejamība. Nāksies pārdot ne tikai savu, bet arī trīs kaimiņu nieres. Gadā tikšot saražoti daži duči pulksteņu, kas savas mājvietas atradīs arābu valstīs un Krievijā. Cenas – 70 tūkstoši un uz augšu.

foto no www.timezone.com

Leave a comment