Izgājiens pa pilsētu

Šodien rīta pusē bija tikšanās centrā un izmantojot izdevību ieskrēju pārmīt dažus vārdus ar Ženēvas pulksteņmeistaru Romānu. Vārds pa vārdam un viņš parādīja vietējo pulksteņu katalogu, ko viņam bija piešķīris kāds klients. Katalogam uz vāka bija Oris pulkstenis un es Romānam teicu, ka dīvaini, jo Oris Rīgā neviens nepārdod. Romāns teica, ka nesen veikalu tīkls Laiks esot sācis pārdot Oris. Kad jau tā, tad nācās aizstaigāt līdz viņu Dzirnavu ielas veikalam un ievērtēt kā tie izskatās dzīvē.

Veikalā mani sagaidīja pārdevēja Anastasija, kas ļoti laipni izrādīja jaunumus un ļāva tos piemērīt. Jāteic, es biju ļoti pārsteigts gan par laipnību, gan par viņas zināšanām pulksteņu jomā.

Nu ko pie lietas. Oris Latvijā ir absolūts jaunums, nopērkams jau pusotru mēnesi. Skatlogā bija daži BC3 modeļi, pāris motosporta kolekcijas pulksteņi un daudz nirēju pulksteņu.

Visvienkāršākais, ar vismazāko ūdensizturību (300m) bija Aquis Date. Diametrs 43mm, biezums uz aci kādi 12-13mm. Pieejams ar tērauda vai kaučuka siksniņu.

8126_733_7653_41_54_mb

Simpātisks pēc skata bija arī mellais nirējs ar oranžajiem akcentiem un dīvaino nosaukumu Oris divers small seconds date. Diemžēl tā diametrs un biezums labi ierakstās mūslaiku modes tendencēs – 47 un 17mm.

2247_643_7609_84_54_rs

Bet pats interesantākais no nirējiem bija Oris Aquis Depth Gauge. Angliski runājošie nopratīs, ka pulkstenī ir ielikts kaut kas saistīts ar dziļuma mērīšanu. Un tā arī ir – pulkstenim ir mehānisks dziļuma mērītājs.

10970_0173376754154-set

Dziļuma mērītājs ir uztaisīts ģeniāli vienkāršs – stikla malā ir iefrēzēta grope kurā, ienirstot iekļūst ūdens un jo dziļāk nirsti, jo tālāk tas pa stikla ārpusi pārvietojas. Ciparnīcas ārmalā ir sarakstītas dziļuma atzīmes.

orisdepth3

Leave a comment