Jauns modelis – Omega Speedmaster MK II

Kā teica senie burunduki – viss vecais ir labi aizmirsts jaunais. Vai otrādi. Lai vai kā arī nebūtu, absolūti jaunumi šajā pasaulē uzrodas ārkārtīgi reti, jo fokusgrupām tie nepatīk, tirgus jaunumus pieprasa, bet nepieņem un tā tālāk ad infinitum. Ko šādā situācijā dara kompānija, kas pastāv pusotru gadsimtu? Aizsūta galveno dizaineri uz putekļaino archīvu lai sēž un elpo putekļus smeļas iedvesmu no visa, kas saražots pēdējos gadu tūkstošos. Dažreiz viņi saelpojas ne tikai putekļus, bet arī sēnes, bet dažreiz viņiem sanāk vairāk nekā cienījami.

Pabeigusi oriģinālā Speedmaster “izvarošanu” ar koaksiālajiem mehānismiem, Omega ir pieķērusies nākamajam sērijas modelim – MKII. Tas pirmo reizi publikai atrādīts pirms gandrīz apaļiem 45 gadiem un laikam jau piecinieks gadaskaitļa galā šamiem likās labs iemesls šampanieša atkorķēšanai.

Jaunajam MKII arī ir koaksiālais mehānisms, bet tas nav jaunais un biezais cal.9300. Lai saglabātu klasisko trīs mazo ciparnīcu dizainu, Omega izmanto cal.3330, kas, atšķirībā no klasiskā cal.861 ir ar automātisku uzvilkšanu un datumu.

omspeedmark2c

omspeedmark2a

omspeedmark2d

omspeedmark2b

Izmēri ir saglabāti ļoti tuvu oriģinālam – 42x14mm, safīra stikls, ūdensizturība 100m. Cena – apmēram 5000€, pieejamība – kaut kad pēc Baselworld 2014.

Leave a comment