Kopētāji v2.0

Ir pierasts, ka visnaskākie kopētāji ir ķīnieši. Ja ķīnietis ir kaut kur aizdevies ekskursijā, viņš nefotografē tāpat vien. Patiesībā viņš klusiņām konstruē 3D modeļus visam ko vien spēj ieraudzīt. Tā viņi jau ir uztaisījuši Anglijas un Austrijas mazpilsētas, nemaz nerunājot par tādiem sīkumiem kā viltots Eifeļa tornis.

Tāpēc divkārt dīvaini ir redzēt, ka pie ideju čiepšanas ķeras respektablas Eiropas kompānijas ar daudzdesmitgadu vēsturi.

Pirmais pacients – Michel Herbelin kura azotē, gluži tāpat kā Rotary, ir grūti atrast oriģināla dizaina pulksteni. Šoreiz acīs iekrita viņu Odyssee, kas dīvainā kārtā atgādina kādu labi pazīstamu Audemars Piguet pulksteni.

Pacients Nr.1.

herbelinody

Oriģināls.

RoyalOak04

OK, es neesmu izbrīnīts par Herbelin. Galu galā ar to jau viņi pelna savu maizīti – sniedz pircējiem to pašu tikai par 10-100x mazāku cenu. Otrs pacients, atzīšos, nogāza.

Pacients Nr.2.

terra34a

Oriģināls.

6012383090_888b87a237

Te viss ir otrādi. Chris Ward ir dizaineris. Mühle Glashütte ir pulksteņu ražotājs ar senām saknēm. Chris Ward C8 radīja pirms 6-7 gadiem un tā ir interesanta interpretācija par aviatoru pulksteņa tēmu. Mühle Glashütte šogad ņēma un brutāli to nokpēja. Pie tam nevis tā mazliet, bet pa krietno. Kāpēc viņi tā darīja – neprasiet.

4 Replies to “Kopētāji v2.0”

  1. Paskaties Archimede Pilot 36S un Orfina MK II Military. Tā ka tā kopēšana ir tāda nosacīta. Tas ir vienkārši tāds pulksteņu paveids.

    1. OK, ja runa ir par B-Uhr, kas ir tomēr zināms II Pasaules kaŗa laikā radīts pilotu pulksteņu standarts – jā, bakstīt acīs, ka IWC, Stowa, Archimede u.c. B-Uhr ir līdzīgi, nav jēgas.

      BET. Tāda pilotu modifikācija kā Chris Ward ir savādāka. Dizains nekopē pilnībā B-Uhr specifikāciju, ciparnīca nav melna etc. Šoreiz ir normāli nošpikots ciparnīcas dizains. Un tas man nepatīk, jo, ja jau taisi ko jaunu, tad vai nu taisi pēc standarta vai taisi savu versiju. Kā Doxa, piemēram.

Leave a comment