Watch

Arēna ir pārpildīta, viens pret otru ir sastājušies visi industrijas smagsvari. Pēdējais uznāk Watch un grūstīšanās par daudzmiljonu tirgu var sākties. Kaut kur blakus arēnai ir sanākuši citi smagsvari un…

l

Viņiem ir pamatots iemesls smaidam, jo kad visas kārtis beidzot nu ir galdā, ir skaidrs, ka pulksteņu industrijai nedraud otra kvarca krīze, kas aizsūtīja nebūtībā ļoti daudzus ražotājus. Ir radusies jaunu ierīču kategorija, kas paņems savu daļu no lēto kvarca pulksteņu lietotājiem un pievilinās pulksteņu nelietotājus. Un tas arī būs viss. Rolex, Patek Phillippe, Vacheron Constantin un pārējie var gulēt mierīgi, jo viņu klientiem tāds Watch būs bijis nebijis.

Ir divas lietas, kas šīs paziņojumu izvadīšanas ierīces nepadara par pulksteņiem – darbības laiks no vienas uzlādes un attēlojamā laika pieejamība. Laikā kad pat vidusmēra Tissot vai Hamilton mehāniskie pulksteņi var lepoties ar 80 stundu gaitas rezervi, aproces lādēšana katru nakti izraisa līdzjūtīgu smaidu. Tas pat ir ar laika attēlošanu. Ir grūti nosaukt par pulksteni iekārtu, kas normāli nerāda laiku. Kam jānospiež poga, jāpaceļ, jāpagriež. Tas nav pulksteņis, neviens neiet pie sienas pulksteņa un nevicina rokas kad vēlas uzzināt laiku. Šīs ierīces primārā funkcija būs telefona pagarinājums. Bez telefona tas pārvērtīsies par smuku vai ne tik smuku aproci.

Vai šīs ierīces būs veiksmīgas no biznesa viedokļa? Noteikti. Pārdošanas apjomi būs miljonos mērāmi. Kam tagad ir jābaidās? Visgrūtāk klāsies plaši pazīstamu drēbju, traktoru un citu “brendu” “pulksteņiem”, kas ir cenu kategorijā līdz 500€. Interesanti būs pasekot kā un vai mainīsies lietotāju paradumi, jo pulksteņi tomēr tiek uzskatīti par ilgtermiņa lietošanas precēm. Ja šādas aproces būs jāmaina ik pēc diviem gadiem, jo nevarēs izveikt kādu jaunu un vitāli svarīgu lietu, būs interesanti. Domāju, ka kritiskais punkts iestāsies pēc 3-5 gadiem, kad būs pārdoti daži desmiti vai simti miljoni aproču un kad izveidosies reāli to lietošanas paradumi kā tas ir ar planšetēm. Ievērojāt, ka jaunu aipadu neviens neizziņoja? Un tas nav nekāds brīnums, jo planšetes lietošanas paradumi krasi atšķiras no telefona lietošanas paradumiem, lai gan ierīces ir ar samērā līdzīgām iespējām.

5 Replies to “Watch”

 1. Izcili ” neviens neiet pie sienas pulksteņa un nevicina rokas kad vēlas uzzināt laiku.”
  Man patīk pulkstenis, kaut arī darba apstākļu dēļ esmu no tā nēsašanas atteicies. Divi Tissot skumji stāv atvilknē.
  Nevar noliegt -viņi centās. Divi dažādi izmēri. Ir ”Premium versija”. Nolīgti cilvēki no pulksteņu un modes pasaules. Bet es nezinu vai vidusmēra lietotājs, kurš iPhonu pēr uz nomaksu, pirks atsevišķi šādu verķi. Neticu. Tas ir gan tikai mans individuālais redzējums. Jā es pirkšu 6nieku, bet noteikti izlaidīšu “pulksteni”. Brīdī kad varēšu to atkal nēsāt, mana izvēle būs kaut kas klasisks Omega vai Tag. Bet varbūt mēs esam par vecu šim progresam? Dinozauri?

 2. Es nešaubos, ka cilvēki pirks. Es domāju šis tirgus ir mērāms simtos miljonu pārdotu ierīču. Runa ir pavisam par ko citu – Watch nenogremdēs Šveices pulksteņu industriju, jo tie ir divi dažādi produkti divām pavisam atšķirīgām mērķauditorijām ar pavisam atšķirīgiem pielietojumiem. Vienīgais kas tos saista kopā ir valkājamība (wearability). Man ir grūti iedomāties kā cilvēki nomet savus patekus un uzliek elektroniskas aproces 🙂

  Ja man jāatbild vai es tādu pirkšu – nē, vismaz ne šādā izpildījumā, ne kā primāro ierīci.

 3. Es saprotu Tavu skeptisko noskaņojumu. Piebildīšu gan, ka Pebble pulkstenis ir jālādā vidēji reizi nedēļā un attēls ir nepārtraukti redzams bez jebkādas kratīšanas, vēdināšanas vai pogu spaidīšanas.

  1. TAG Heuer neizbrīna. Viņiem jau pirms gadiem 3 bija Android smārtfons, tā ka mēs varam sagaidīt arī Android viedo aproci.

Leave a comment