Šodiena nāca ar satraucošām ziņām – COSC sertifikācija ir sūds tāpēc Omega kopā ar METAS (Šveices metroloģijas birojs) ir izstrādājusi savu īpašo sertifikācijas procedūru un no nākamā gada uz pulksteņiem vairs nerakstīs Chronometer, bet Master Co-Axial Officially Certified. Sertificēšanas process, protams, ir pieslīpēts pie jaunajiem Omegas mehānismiem – testēšanas laikā pulkstenis tiks pakļauts magnētiskā lauka ietekmei un kaut kā tā sagadījies, ka magnētiskā lauka lielums būs ne lielāks ne mazāks, bet tieši 15 000 Gausi, kas atbilst Omega 8500 sērijas mehānismu specifikācijai.
Kāpēc šāds solis? Neba nu Omega ir pirmie, kas mēģina saskaldīt mārketinga matus ašpadsmit daļās.
Patek Phillippe pirms neilga laika paziņoja, ka Geneva Seal, kas nosaka pulksteņa un mehānisma apstrādes kvalitāti un izcelsmi ir palicis dikti vecmodīgs tāpēc vajagot ko jaunu un daudz krutāku. Jaunā meklējumos šamie kā jau kompānija ar stāžu un gadsimtus krātu pieredzi nekur tālu negāja un apstājās pie tā, ka radīja paši savu pulksteņu sertificēšanas sistēmu ko nosauca par Patek Phillippe Seal. Tātad viņi nevienam neuzticas un visas pārbaudes kā jau tas pienākas kārtīgai manufaktūrai veiks paši.
Jaeger LeCoultre savus pulksteņus pirms laist pasaulē testējot 1000 stundas. Viņiem arī ir savi iekšējie standarti, kas pavisam noteikti esot labāki par COSC.
Vācieši pērn atjaunoja paši savu hronometru sertificēšanu un atšķirībā no COSC šamie sertificējot nevis mehānismu, bet pulksteni. Grūti teikt ar ko tas ir labāk, iespējams tiek novērsti visāda veida kāzusi kas var gadīties transportēšanas laikā pēc sertifikācijas un mehānisma ievietošanas korpusā.
Seiko savu Grand Seiko arī sertificējot un pielaides esot striktākas nekā COSC.
Omega pēdējo 10 gadu laikā ar cenām jau ir panākusi Rolex un vienīgais veids kā uzsvērt to, ka viņi ir labāki (Omega un Rolex ir lielākie COSC klienti pēc sertificējamo mehānismu skaita) ir bīdīt krutuma latiņu vēl augstāk un vienīgais kas vēl ir palicis – mehānisma sertifikācija. Jocīgi tikai ir tas, ka viņi tagad cenšas ielekt lauciņā ko ir aizņēmušas īstās manufaktūras, kas neštancē pa miljonam dažādu pulksteņu gadā.
p.s. vārdnīca: COSC sertifikāts apliecina, ka pulksteņa mehānisms ir pārbaudīts 15 dienas, piecās pozicijās un trīs dažādās temperatūrās. Patek Phillippe Seal bez precizitātes pārbaudēm nosaka arī mehānisma detaļu apstrādes kvalitāti.