Jauns brends – Ophion

Šodienas ziņu lentē iekrita interesants jaunums no Spānijas. Vai Vācijas. Bet noteikti ar Šveices sirdi.

opion5

Mūslaiku uzvalka pulksteņi parasti ir dikti garlaicīgi. Tie iet divus ceļus – sacenšas plānumā un sacenšas krutumā, kas ir gandrīz vai viens un tas pats. Lielie vārdi, protams, stagnē. Nē, nevajag pārprast, ir jau visādi forši pulkstenīši, bet reti kurš silda sirdi kā piemēram Omega Constellation no sešdesmitajiem ar izliekto ciparnīcu, asmeņveidīgajiem rādītājiem un minūšu iedaļām, kas iet nevis pa ciparnīcas ārmalu, bet pa vidu starp centru un ārmalu. Tik vien kā tas mazais izmērs.

Bet nu pie lietas. Ophion – jaunums no Spānijas. Perfekts retro dizains iz sešdesmitajiem ar mūsdienīgiem akcentiem. Pirmkārt jau jāatzīmē minūšu iedaļas, kas atrodas tur kur tās lielākotiesu atradās pirms piecdesmit gadiem – pusceļā starp centru un ciparnīcas ārmalu. Rādītāji, kuru formā dikti jau nu atgādina Omega Constellation, ar tievu luminiscējošu strīpiņu, ļaus saskatīt laiku arī nakts vidū. Lai tumsā nesajuktu stundas, to atzīmes ir interesanti noslēptas zem stikla, korpusa iekšpusē.

opion7

Bet lieta, kas man personīgi lika noelsties ir mehānisms. Tas ir manuālu uzvilkšanu apveltītais Technotime TT718. Priecē atturīgais dekorējums, jo līdzko pulksteņmeistaram palūdz pēc nedaudz skeletonizēta mehānisma tā talkā tiek pasaukti visi viņa draugi, kas katrs pieliek savu pirkstu lai mehānismu padarītu par “skat kā mēs mākam vīlēt caurumus un iegravēt puķes’n’pūķus atlikušajos metāla milimetros”. Skaidri redzams tipisks vācu 3/4 tilts, par kuru man vienmēr ir bijis jautājums kā viņi pamanās to uzdabūt uz zobratiem nesalaužot sintētiskos rubīnus. OK, tā bija ne pārāk vajadzīga specifiska atkāpe. Bildē redzams, ka mehānisma apstrādei ir pieiets ar lielu rūpību – pamatne ir ar cirkulāru, bet tilti ar lineāru dekorējumu. Tiltu malu kantītes, atšķirībā no lielākās daļas lēto un ne tik lēto mehānismu, ir slīpētas.

opion3

Pulksteņa diametrs ir 42.9mm, biezums 10.35mm. Abi stikli ir safīra un ūdensizturība ir 30 metri.

opion6

Bet pats galvenais ir cena. 1580€. Jā, viens tūkstotis pieci simti un astoņdesmit eiro. Es teiktu, ka tas ir par sviestmaizi. Atliek novēlēt veiksmes un gaidīsim nākamos modeļus, jo sākums ir daudzsološs.

opion1

Links interesentiem uz Ophion watches

Leave a comment