Jauns brends – Kurono

Japānā dzīvo pulksteņmeistars Hajime Asaoka. Viņš ir pilnīgs autodidakts, kas pašmācības ceļā iemācījies uztaisīt pulksteni pilnīgi no nulles, t.i. paņemt dzelzs gabalu un izvirpot, izvīlēt un izštancēt visus tos mazos dzelzs gabaliņus, kas liek pulkstenim tikšķēt. Kā jau neatkarīgam ražotājam pienākas, nopirkt viņa pulksteni ir gandrīz neiespējami un nevis tāpēc, ka pārlieku dārgi, bet tāpēc, ka viņš taisa tikai dažus pulksteņus gadā un vēl līdz nesenai pagātnei ar cilvēkiem ārpus Japānas praktiski nekomunicēja.

Asaoka pulksteņi ir darināti vislabākajās Bauhaus tradīcijās – stingras, ģeometriskas līnijas, nekā lieka, kas varētu novērst uzmanību. Mehānismu var atpazīt pēc milzīgā pusotru centimetru diametra balansa ratiņa, kas aizņem lielāko daļu no mehānisma.

Šodien, bradājot pa pulksteņu forumiem, uzdūros informācijai, ka Hajime Asaoka ir izveidojis jaunu brendu Kurono, kas ļaus jums iegādāties viņa izstrādātos pulksteņus par ļoti pieejamām cenām.

Tā kā informācija jau ir aizgājusi pa pulksteņu forumiem, es paredzu, ka pēc dažām dienām pašreiz nopērkamie 29 pulksteņi būs pārdoti, tā ka pasteidzieties.

Pulksteņu dizains ir no Hajime Asaoka, mehānisms – Miyota. Cena apmēram 1500€, kam jāpierēķina PVN. Pasūtot ir jāveic 30% priekšapmaksa un pulksteņi būs pieejami vasaras beigās.

Saite uz Kurono

Leave a comment