Londona. Nobeigums

Slinkums ir aizdzīts un es ķeros pie pēdējās sava stāsta daļas – ēšanas un iepirkšanās

Ēšana

Pirmā lieta, ko dzird no ceļotājiem, kas ir bijuši ārzmēs – tur viss ir TIK dārgs!!! un atliek vien pievienoties – tik lēti paēst kā Rīgā var vēl tikai bijušajās padsavienības republikās, ja vien jūs spēsiet sagremot obšepita stolovajas labumus.

Londona neskaitāmās aptaujās ir atzīta par pasaules vienu no dārgākajām pilsētām un, manuprāt, tā ir visdārgākā pilsēta Eiropā. Vienkāršas vakariņas ar glāzi vīna divatā lielveikala krodziņā izmaksā sākot ar 25-30Ls, brokastis – 5-8Ls utt.

Kur tad īsti ēst nabaga latvietim, kas ir uzķēries uz lēto aviokompāniju piedāvājuma un sadomājis atjaunot ierūsējušās valodas zināšanas? Vai tiešām ir jāved rupjmaizes klaips ar žāvētās desas luņķi, lai pāēstu? Laikam jau tik traki nebūs.

Daži padomi kur ēst megapolē. Sāksim ar studentu variantu – katrā pārtikas lielveikalā [un tos vajag meklēt lielveikalu pazemes stāvos] ir iespējams iegādāties visa veida barību, kas ir domāta gatavošanai mikroviļņu krāsnī. Tas – gadījumā, ja jums ir tāda paņēmusies līdzi 🙂 Šajos pašos veikalos ir iespējams iegādāties sendvičus, augļus, sulas un ūdeņus, kas ļoti labi var palīdzēt pēkšņi uznākušas izsalkuma sajūtas remdēšanai. Kur to visu apēst? Dodieties droši uz tuvāko parciņu, atlaidieties zālē un ieturiet savas pusdienas, neaizmirstot padalīties ar apkārt esošajām vāverēm un putneļiem. Atgādinu, ka atšķirībā no Rīgas, Londonas parku zāliems ir domāts nevis acu, bet kāju priecēšanai – pa to drīkst pārvietoties, gulēt, ēst un pat sauļoties. Laikam jau tapēc tas ir tik labā stāvoklī 🙂

Nākamās pēc dārdzības varētu būt neskaitāmās ielu ieskrietuves, kur rāmā mierā uz iesma griežas vistas vai jēra gaļa un melnīgsnējs vīrietis dažu sekunžu laukā pagatavo karstu mīklu piestūcītu ar gaļu. EmSī Donalds Hesburgers un Burgerkings ir visai līdzīgās cenās. To pluss ir tāds, ka paēst varēsiet sēžot pie galda. Tūristu pulcēšanās vietās var novērot daudzus mobilus ratiņus, kas gatavo hotdogus. Tos es nomēģināju divreiz un pirmā reizē man ļoti garšoja. Otrajā reizē es vēlējos, kaut es nebūtu pircis to suni.

Mazie krodziņi – to ir bez savas jēgas – angļu, itāļu, arābu, indiešu, ķīniešu, laikam vieglāk būs nosaukt to tautu, kuras krodziņa Londonā nav. Ups, nemaz tādu nezinu 🙂 Otrā ēdiena cenas svārstās no 6-7 līdz 15 mārciņām. Iesaku mest līkumu Angus Stake House u.c internacionālajiem ēdīnāšanas tīkliem, meklējiet kaut ko autentiskāku. Pusdienu laikā parasti var pasūtīt dienas ēdienu vai maltīti par ievērojamām atlaidēm, bet kurš tūrists ies pierīties dienas vidū?

Lielie krogi. Tajos es nebiju, bet ja kādam ir interese, tad googlē vajag pamemeklēt gourmet restaurants in London vai kaut ko tamlīdzīgu.

Mr. Wu. Šo es rekomendēju visiem ceļotājiem, kuru budžets ir ierobežots. Mr. Wu krodziņos nevar laist mūsu studentus, jo to pamatprincips ir sekojošs – par 5 mārciņām ēd cik vari. Pie ieejas ir apaļa lete, kur pēc tam, kad esat samaksājuši, varat izvēlēties no 2 zupām, 3 veidu nūdelēm un rīsiem, 4-5 vistas gaļas ēdieniem un tam visam pa virsu vēl ir šadi tādi našķi. Tātad – maksājam, ņemam šķīvi un dodamies pie letes, piekrāmējam šķīvi, apēdam, piekrāmējam nākamo, apēdam, atlaižam jostu … un dodamies pēc nākamās porcijas. Ēdieni, starp citu, ir garšīgi. Mīnuss – nav kociņu un dzeramais ir jāpērk vietējais, kas maksā [varu sameloties] ap 1.5 mārciņām.

 


Iepirkšanās

Londona varbūt nav draudzīgākā pilsēta ēdājiem, bet tā noteikti ir viena no jaukākajām vietām kur iepirkties.

Pat grūti ir izdomāt ar ko lai sāk iepirkšanās tūri pa Londonu. Laikam jau jāsāk ar Selfridges un Harrods, kas ir vieni no vecākajiem veikaliem Londonā un prestižākajiem pasaulē. Abi ir daudzstāvu veikali, kuros var nopirkt visu. Ja ir nauda, tad Al Fajeds jums sadabūs arī ziloni. Harrods, neraugoties uz tā prestižu, nav nemaz tik trakoti dārgs un tajā var arī kaut ko nopirkt – kādu lācīti ar Harrods emblēmiņu uz punča vai pildspalvu. Rekomendēju šos veikalus uztvert kā ekskursijas – ir taču jauki pastaigāt pa muzeju un pabrīnīties, ka kāds to mēbeli arī nopirks 🙂

Lielākās iepirkšanās ielas – Oxfordstreet un Regentstreet – veikals pie veikala. Iesaku nepalaist garām mazos veikaliņus, kuru skatlogos gozējas uzraksti “Everything must go”, “Final clearance” utmldz. jo bieži vien tajos var dabūs labas lietiņas par ļoti draudzīgām cenām.

Marks & Spencers. Mūsu Cubus un Dressman analogs [hmmm, ne jau kvalitātes ziņā:)] ir atrodams daudzviet, arī uz Oxfordstreet.

Koventgārdena. Ir lasītas daudzas atsauksmes par it kā foršajām un modīgajām lietiņām, ko tur var iegādāties, bet es neko īpašu tur nemanīju – izskatījās pēc visnotaļ normāla ielu tirdziņa ar tā parasto sortimentu. Apkārtnē labāk pameklējiet antikvariātus.

Blusu tirgi. Portobello road – ir vērts uz to aizstaigāt. Portobello road sākumā ir vairākas antikvariāta bodītes un iela turpinoties pārtop par savdabīgu pārtikas lielveikalu zem klajas debess.

Suvenīru veikali – netērējiet tajos savu laiku, ieejiet vienā un sapērciet dāvaniņas saviem tuviniekiem, jo visu suvenīrveikalu sortiments principā ir līdzīgs, atšķiras tikai to nosaukumi.

Kas sekos? Iespējams, ka pa brīvajiem brīžiem es Londonas aprakstu papildināšu ar bildēm, kā arī iespējams, ka mēģināšu uzrakstīt pavisam īsu aprakstu par Amsterdamu, tapēc ienāciet laiku pa laikam paskatītes, kas jauns ir sarakstīts


2 Replies to “Londona. Nobeigums”

  1. Cik superīgs apraksts !!! Braucu uz Londonu pēc 3 nedēļām, noteikti ņemšu vērā ieteikumus un sekošu norādēm. Tiesa gan ar viesnīcu ieberzos, steigā rezervēju un nepadomāju par to ka 16 km no centra. Uuupsss!

Leave a comment