Londona
Necenšoties pretendēt uz vienīgo un pilnīgāko patiesību par Londonu, vēlos savākt vienuviet savus padomus, ko es laiku pa laikam rakstu dažādās weblapās. Citu cilvēku pieredze, apmeklētās vietas, izklaides un izlietotā alkohola daudzums var atšķirties.
Nokļūšana
Viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju. Anglija bij aizslēgta, atslēga nolauzta
Tā runā bērni, kas nezina, ka uz Londonu var aizlidot ar 3 aviolīniju tiešajiem reisiem, aizbraukt ar autobusu un, ja kāds vēlas pavisam neaizmirstamus piedzīvojumus, tad var sēsties Eurolink ekspresī un šķērsot Lamanšu pa pazemes tuneli.
Vienkāršākais un, iespējams, lētākais veids kā nokļūt Londonā ir lidot. Tiešie reisi uz Londonu ir Air Baltic, British airways un Ryanair. Pirmā un pēdējā aviokompānija izceļas ar savām lētajām biļetēm. Ar kuru no kompānijām lidot? Es esmu konservatīvs un izvēlos Air Baltic, jo tās nolaišanās laiks Hītrovas lidostā ir ļoti labi piemērots, lai bez steigas varētu nopirkt metro biļeti un ap 19.00 jau baudīt kausu alus kādā pilsētas pabā. Ryanair gadījumā ielidošana notiek ap pusnakti, kas, savukārt var radīt problēmas ar tikšanu līdz pilsētas centram. Un pat tad, ja tiek līdz centram, ko tur darīt divos naktī?
Pārvietošanās pa pilsētu
Londonā ir ļoti labi attīstīta sabiedriskā transporta sistēma – metro, autobusi un vilcieni, pie kam Londonas ietvaros der viena biļete. Biļešu sistēma ir vienkārši ideāla – Londona ir sadalīta 6 zonās un braukšanas tarifs ir atkarīgs no kuras zonas uz kuru notiek brauciens. Biļešu veidi ir šādi: vienam braucienam, dienas biļete, dienas biļete off-peak [braukt var sākot ar 10:00 no rīta], brīvdienu biļete, nedēļas biļete un tā tālāk. Sīkāk par biļešu sistēmu un cenām var izpētīt Londonas transporta lapā. Mans ieteikums brauktgribētājiem ir pēc iespējas pirkt vai nu brīvdienu biļetes [ja ceļojums iekrīt brīdienās] vai off-peak biļetes, jo ietaupījums būs samērā paliels.
Dažos vārdos par to, kā var nopirkt biļetes. Es tās parasti pērku metrostacijas biļešu automātā. Norēķināties var gan ar kredītkarti, gan skaidrā naudā. Ja ir kādas neizdibināmas bailes no biļešu automātiem, tad biļetes var nopirkt arī kasē. Norēķinu veidi – tie paši. Ja jūsu ceļojumi ir paredzēti pa Londonas centru, tad ir jāpērk biļetes, kas ir domātas pirmajai un otrajai zonai.
Ko darīt ar biļeti un kuru tā interesē. Londonas transporta biļete ir vizītkartes formāta papīra gabaliņš ar magnētisko joslu. Iejot pa metro vārtiem, šī biļete ir jāievada labajā pusē esošajā biļešu lasītājā un droši jādodas uz priekšu. Biļete pēc 2-3 sekundām pati iznāks laukā pa īpašu spraugu mazliet tālāk. Neiedomājieties biļeti izmest! Pretējā gadījumā jums paverās plašas iespējas palikt uz dzīvi metro, jo izejot šī pati biļete ir jāievieto biļešu lasītājā un bez tās laukā tikt būs problemātiski.
Autobusi. Autobusos iekāpšana notiek pa priekšējām durvīm, un iekāpjot vadītājam ir jāuzrāda biļete. Biļeti vēlams rādīt ar apdrukāto pusi Izkāpšana no autobusiem notiek pa pakaļējām durvīm.
Viesnīcas
Viesnīcas Londonā ir dārgas un štruntīgas. Diemžēl šī ir tā lieta, kur mēs viņiem iekabinam konkrēti, jo nevar salīdzināt piem. Reval Hotel Latvija ar tāda paša cenu līmeņa Londonas viesnīcu. Faktiski visas viesnīca, kuru numurs maksā zem 100Ls par nakti, ir viesu nami, pārbūvētas dzīvojamās mājas, kas pielāgotas viesnīcu vajadzībām. Tapēc es neiesaku lieki iespringt uz price/performance sakarības atklāšanu, jo viesnīca, kuras numurs maksā 40Ls daudz neatšķirsies no viesnīcas, kuras numurs maksā 80Ls – abas būs mēreni draņķīgas. Pirmā vieta, kur es iesaku apjautāties par iespēju pārnakšņot ir Daugavas Vanagu viesnica. Nekas šiks, bet ko ceļotājam vairāk vajag? Ja Daugavas vanagos nav vietu, tad viesnīcu var meklēt neskaitāmajās viesnīcu rezervēšanas lapās: Active hotels, HRS, ratestogo u.c
Iesaku nebūt oriģinālam un apmešanās vietu nemeklēt tālāk par pirmo metro zonu, jo, ja sadomāsiet nodarboties ar pavēlākām aktivitātēm, tad var rasties problēma ar nokļūšanu atpakaļ. Kas attiecas uz lētākām viesnīcām tālāk no centra – ir jāizrēķina cik jūs nobraukāsiet ar metro – gan laiks, gan nauda un iespējams, ka par 10 mārciņām dārgāka viesnīca Bayswater rajonā galarezultātā ļaus ietaupīt naudu.
Vietas, ko apskatīt
Parki
Londona ir zaļa pilsēta, kas ir bagāta ar parkiem. Lielākais parks ir Haidparks kopā Kensingtonas dārziem [nekādi nespēju saprast kapēc tiem ir katram savs nosaukums, kaut abi atronas viens otram blakus], ir virkne mazāku parku, kas katrs ir apmēram tikpat liels kā Vecrīga – Regents park, St. James park, Green park utt. Parkos ļauži atpūšas, sauļojas, ēd, skrien, brauc ar velosipēdiem, spēlē futbolu un laiž kuģu modelīšus dīķos un pats dīvainākais ir tas, ka neviens nesatraucas, ka kāds varētu nomīdīt zāli, atšķirībā no Rīgas sešdesmit prātvēderiem, kas izdomāja, ka zālīte ir apskates objekts, uz kura nedrīkst kāpt ar kājām… Man vismīļākais ir St. James park, kurā var sastapt tādu putnu daudzveidību, par ko Rīgas parku apmeklētājs var tikai sapņot.
Pastaigas
Viens maršruts, ko var mēģināt nesteidzīgi nočāpot pa pāris stundām no Kensingtonas dārziem uz London eye:
Pastaigu sākam ap 7-7:30 no rīta, lai galamērķī nonāktu ap deviņiem, kad tūristu plūsma ir vismazākā, no Daugavas Vanagu viesnīcas, brienam iekšā Kensington gardens un ejam gar Bayswater road
līdz struklakām. Pa ceļam varam pabarot vietējos strazdus un vāveres.
Ejam garām strūklakām un turpinam pagriežoties pa labi gar West Carriage Drive Ring. Pa gājēju pāreju šķērsojam to un turpinam iet līdz dīķim vārdā Serpentine. Otrpus dīķim ir Princesei Diānai veltīts monuments. Pēc tā apskates [ja, protams, to atradīsiet, jo tas ir samērā īpatnējs un tam var paskriet garām] turpinam ceļu gar Serpentine uz Queen Elizabeth gate, pa ceļam apskatot rožu dārzu u.c skaistumus.
Pie Hyde park corner šķērsojam ielu, apskatam kara memoriālu un virzamies uz rietumiem, uz Constitution road. Šķērsojot ielu varat pievērst uzmanību luksoforam
Tādu jūs pavisam noteikti nebūsiet redzējuši Virzamies pa Constitution Hill gar Green park līdz Bekingemas pilij,
kur varat apskatīt kā tad īsti tie monarhi dzīvo, ejam garām pils fasādei, līdz krustojumam, ko šķērsojam un kreisajā pusē būs St. James Park.
Parkā ar atlikušo maizi varat pabarot putnus vai vāveres un ejam gar dīķi rietumu virzienā, šķērsojam ielu, palielu laukumu un caur mājām turpinam virzīties uz priekšu līdz Parliament street. Te griežamies pa labi un cilpojam līdz ieraugam Westminster Abbey,
Big Ben
un parlamentu.
Ja kājas nav piekusušas, tad varat apskatīt šīs celtnes, bet mūsu mērķis ir lielais panorāmas ritenis,
tapēc dodamies uz Westminster bridge, šķērsojam Temzu un esam klāt. Nopērkam biļetes, veicam check-in [nazīšus, pistoles un šķērītes atstājiet mājā] un braucam skatīt Londonu no putna lidojuma.
Ceļojumam var sekot kartē
Turpinājumu lasiet šeit:
5 Replies to “Londona”